II Rzeczpospolita

Ogólna dyskusja historyczna, niezwiązana z miastem oraz ziemią szczecinecką.
Post Reply
johnny
Posts: 1
Joined: 04 Mar 2011, 10:15

II Rzeczpospolita

Post by johnny »

Image

II Rzeczpospolita - największa polska gra historyczno-polityczna powraca!
www.IIRzeczpospolita.pl
Stało się najgorsze. 12 maja 1935 r. po ciężkiej chorobie zmarł twórca i obrońca niepodległości naszego kraju, Marszałek Józef Piłsudski. Jego odejście nie mogło nastąpić w tragiczniejszym momencie dla Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego. Obóz rządzący jest podzielony między pomniejsze frakcje zajadle walczące o schedę po Naczelniku Państwa i pełnię władzy gwarantowaną przez niedawno uchwaloną Konstytucję Kwietniową. Na czoło tego wyścigu wysuwają się zwolennicy prezydenta Ignacego Mościckiego z jednej, oraz Generalnego Inspektora Sił Zbrojnych - gen. Edwarda Śmigłego-Rydza z drugiej. Nie daje o sobie zapomnieć także będący ulubieńcem Marszałka, premier Walery Sławek. Tam gdzie kiedyś panowała zgoda tam człowiek stał się człowiekowi wilkiem.

Nie lepsza sytuacja panowała na łonie odwiecznego wroga sanacjonistów. Narodowa Demokracja widząca w śmierci Piłsudskiego punkt zwrotny w historii kraju szykuje się do przejęcia władzy. Młodzi, racjonalni działacze chcą dojść do porozumienia z BBWR. Nie widzą takiej możliwości starzy wyjadacze, którzy widzą w zwolennikach marszałka wszystko co najgorsze w historii kraju. Także tutaj rozłam wisi na włosku. Inne partie polityczne, odstawione na boczny tor przez rządzących krajem po tzw. wyborach brzeskich, czyli Stronnictwo Ludowe, Polskie Stronnictwo Chrześcijańskiej Demokracji, Polska Partia Socjalistyczna oraz przedstawiciele mniejszości narodowych, także chcą się przypomnieć Polakom i obalić autorytarny system władzy.

W tym samym czasie gdy kraj próbuje się podnieść po Wielkim Kryzysie, rosną w siłę państwa ościenne. Niemcy otrząsnęły się z kryzysu dzięki sprawnej i zdecydowanej polityce gospodarczej rządu Adolfa Hitlera. III Rzesza łamie jeden po drugim punkty pokoju wersalskiego przy biernej postawie mocarstw zachodnich. W Związku Radzieckim Józef Stalin wyeliminował resztki wewnętrznej opozycji wypełniając więzienia i łagry swoimi przeciwnikami. Kolejne pięciolatki uczyniły z zacofanego kraju potęgę gospodarczą a doskonali oficerowie tacy jak Tuchaczewski sprawili że Armia Czerwona staje się nowoczesnym i groźnym przeciwnikiem. Czy młoda II Rzeczpospolita przetrwa nadciągającą zawieruchę historii...

To zależy tylko i wyłącznie od Ciebie! "II Rzeczpospolita" to wyjątkowa gra PBF (Play by Forum) w której wir czasu przenosi gracza do alternatywnej rzeczywistości lat 30. ubiegłego wieku. Drogą losowania przez czuwających nad rozgrywką Mistrzów Gry cech osobowości i przynależności partyjnej można wcielić się w polityka jednego z wielu walczących ze sobą wówczas o władzę obozów politycznych. Pragniesz zostać pozbawionym skrupułów faszystą? Pochylającym się nad losem robotników socjalistą? A może przedstawicielem jakiegokolwiek innego narodu, walczącego o byt swoich braci w obcym kraju? To wszystko możesz zrealizować tylko w grze II Rzeczpospolita!

Tylko u nas masz wpływ na dalsze losy Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego. "II Rzeczpospolita" daje Ci szansę pokierowaniem polską polityką wewnętrzną i zagraniczną. To od Ciebie zależy jak Polska będzie przygotowywała się do decydującego starcia z nazizmem i komunizmem! Czy pozwolisz by historia się powtórzyła?


Zarejestruj się już dziś na www.IIRzeczpospolita.pl
Post Reply