Przebudowa ul. Wyszyńskiego.

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Przebudowa ul. Wyszyńskiego.

Post by bronx »

Kilka migawek z przebudowy. Ulica jest zwężana podobna będzie zapewne do ul. 28 lutego po przebudowie.

Ciągi piesze są polbrukowane, szkoda że nie można było wykorzystać znajdującej się na tym odcinku pod asfaltem charakterystycznej białej, drobnej kostki brukowej, identyczna była na całej długości jednej strony ul. Piłsudskiego i w okół SP1.
miniPB020002.JPG
miniPB020002.JPG (89.22 KiB) Viewed 13391 times
miniPB020003.JPG
miniPB020003.JPG (88.37 KiB) Viewed 13394 times
Pojawił się też nowy(?) (dla mnie nowy, nie widziałem go chyba jeszcze w Szczecinku) wzór lampy ulicznej przy okazji tej przebudowy.
miniPB020001.JPG
miniPB020001.JPG (57.76 KiB) Viewed 13395 times
miniPB020004.JPG
miniPB020004.JPG (23.82 KiB) Viewed 13382 times
User avatar
Piotr
Posts: 23
Joined: 09 Mar 2005, 08:52

Re: Przebudowa ul. Wyszyńskiego.

Post by Piotr »

Zdjęcia z przebiegu prac nad projektem "Poprawa układu komunikacyjnego miasta Szczecinek", w tym ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego, można obejrzeć tutaj.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Przebudowa ul. Wyszyńskiego.

Post by robot humano »

bronx wrote:Kilka migawek z przebudowy. Ulica jest zwężana podobna będzie zapewne do ul. 28 lutego po przebudowie.

Ciągi piesze są polbrukowane, szkoda że nie można było wykorzystać znajdującej się na tym odcinku pod asfaltem charakterystycznej białej, drobnej kostki brukowej, identyczna była na całej długości jednej strony ul. Piłsudskiego i w okół SP1.
Wybacz Bronx ale:

1. Tę drobną kostkę układali fachowcy, teraz robią to bezrobotni absolwenci marketingu po przyuczeniu. Efekt często jest żenujący - bardzo niewygodnie się po tym chodzi.
2. Tę drobną kostkę układano w czasach kiedy panie na szpilkach przemieszczały się powozami - dziś bez obcasów nawet po bułki nie wyjdą.
3. Tę drobną kostkę układano w czasach gdy wózki dziecięce miały koła o średnicy kilometra i były pchane przez dobrze zbudowane panie opiekunki , którym za to płacono więc się nie skarżyły. Dziś wózki na czterocalowych kołach pchają objuczone siatami mamy (oczywiście na szpilkach) lub ich mamy (już nie na szpilkach ale z 7 krzyżykami na karku). Darujmy sobie, w 21 wieku trotuary z epoki (nomen omen) kamienia łupanego.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Przebudowa ul. Wyszyńskiego.

Post by bronx »

Właśnie dlatego boleję nad tymi wszystkimi punktami a w szczególności nad tym pierwszym.

Co do reszty punktów twojej wypowiedzi, biorąc takie argumenty pod uwagę, polbruk też nie jest najszczęśliwszym wyborem. A już szczególnie wykładanie ścieżek rowerowych tym materiałem, ile to się rowerzyści jeszcze muszą na ten temat napsioczyć, żeby ktoś to w końcu zrozumiał.
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Re: Przebudowa ul. Wyszyńskiego.

Post by LUCEK »

1. Tę drobną kostkę układali fachowcy, teraz robią to bezrobotni absolwenci marketingu po przyuczeniu. Efekt często jest żenujący - bardzo niewygodnie się po tym chodzi.
2. Tę drobną kostkę układano w czasach kiedy panie na szpilkach przemieszczały się powozami - dziś bez obcasów nawet po bułki nie wyjdą.
3. Tę drobną kostkę układano w czasach gdy wózki dziecięce miały koła o średnicy kilometra i były pchane przez dobrze zbudowane panie opiekunki , którym za to płacono więc się nie skarżyły. Dziś wózki na czterocalowych kołach pchają objuczone siatami mamy (oczywiście na szpilkach) lub ich mamy (już nie na szpilkach ale z 7 krzyżykami na karku). Darujmy sobie, w 21 wieku trotuary z epoki (nomen omen) kamienia łupanego.[/quote]

Wybacz robot, ale w 21 wieku wynaleziono już spoiwo do kostek tek aby mamom, panią, że o wózkach i kołach nie wspomnę się nic nie zakleszczało. Inna sprawa że "bezrobotni absolwenci marketingu" to nawet i betonu dobrze nie wyleją więc może zostawmy to tak jak było?
Attachments
kostka-obcasy.JPG
kostka-obcasy.JPG (48.5 KiB) Viewed 13215 times
https://www.facebook.com/neustettiner/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://dolny-slask.org.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Przebudowa ul. Wyszyńskiego.

Post by robot humano »

LUCEK wrote:
Wybacz robot, ale w 21 wieku wynaleziono już spoiwo do kostek tek aby mamom, panią, że o wózkach i kołach nie wspomnę się nic nie zakleszczało. Inna sprawa że "bezrobotni absolwenci marketingu" to nawet i betonu dobrze nie wyleją więc może zostawmy to tak jak było?
Wybacz Lucek ale po pierwszym deszczyku ta pani ze zdjęcia miałaby powykręcane kostki albo połamane nogi bo mokry granit jest fest śliski. Urbaniści kochaję takie nawierzchnie, ludzie klną albo idą obok, po wydeptanym trawniku.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ikami.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... hmura.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Spoiny też ci nic nie dadzą bo ta kostka jest nierówna. Jaki sens spoinować kocie łby czy łamaną kostkę granitową? Tu nie chodzi o żadne zakleszczanie się tylko o to że dzieciak jedzie jak po stole wibracyjnym do pustaków. Jak chodziłem z dzieckiem w parku to musiałem omijać takie alejki bo natychmiast się budziło a samoskrętne kółka wózka dostawały pierdolca (tak wiem można zablokować ale to wózek dziecięcy nie zamek haubicy, więc i tak latają i to z każdym dniem bardziej). Funkcja nie może być tylko dodatkiem do formy bo powstanie piękne i kompletnie bezużyteczne badziewie.
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Re: Przebudowa ul. Wyszyńskiego.

Post by LUCEK »

Robot chodzę, jeżdżę, biegam itp. razem z żoną na szpilkach z wózkiem po kostce (Wrocław) i nie narzekam, ani ja ani żona. To że ktoś nie potrafi położyć i przyciąć odpowiednio kostki nie jest powodem aby w zabytkowych częściach miasta kłaść polbruk, asfalt, itp. Popatrz na Wasz "rynek", będąc ostatnio w Szczecinku z gośćmi nie byłem im w stanie im wytłumaczyć kto wpadł na pomysł pomalowania pasów wyznaczających ścieżkę rowerową na polbruku.
Attachments
herb.jpg
herb.jpg (61.01 KiB) Viewed 13199 times
https://www.facebook.com/neustettiner/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://dolny-slask.org.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

Re: Przebudowa ul. Wyszyńskiego.

Post by the press »

Pasy na dreptaku i Placu Wolności to dzieło Andrzeja Jaszczura, który był pewien czas zastępcą burmistrza Golińskiego. Kuriozalny pomysł, myślałem kiedyś, że się zatrą, ale jakiś czas temu poprawili solidną farbą i tak już zostanie do czasu wywalenia syfiastego polbruku
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Przebudowa ul. Wyszyńskiego.

Post by bronx »

Może by w Szczecinku zastosować coś takiego - więcej polbruku/h

http://deser.pl/deser/1,97052,8688034,H ... IDEO_.html" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Przebudowa ul. Wyszyńskiego.

Post by robot humano »

To jest ekstra jak układasz kostkę na wsi bez jakiejkolwiek kanalizy (czy sanitarnej czy kablowej), bo coś mi się widzi, że dla tej maszyny kazda studzienka jest wyzwaniem.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Przebudowa ul. Wyszyńskiego.

Post by bronx »

Chyba ostatni oryginalny fragment tej drobnej kostki o której pisałem ostał się na ul. Piłsudskiego na wysokości małej poczty, dosłownie kilkanaście metrów, pewnie niebawem też zniknie.
kostka1.jpg
kostka1.jpg (127.45 KiB) Viewed 12790 times
kostka2.jpg
kostka2.jpg (136.78 KiB) Viewed 12806 times
kostka3.jpg
kostka3.jpg (137.4 KiB) Viewed 12879 times
eko
Posts: 14
Joined: 09 May 2009, 12:08

Re: Przebudowa ul. Wyszyńskiego.

Post by eko »

dlaczego miałaby znikać skoro niedawno ją odsłonili? Skąd ten pesymizm? ;)
pwk
Posts: 82
Joined: 04 Jun 2009, 20:24

Re: Przebudowa ul. Wyszyńskiego.

Post by pwk »

Prawie motocross
Attachments
Schowek01.jpg
Schowek01.jpg (86.66 KiB) Viewed 12280 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Przebudowa ul. Wyszyńskiego.

Post by bronx »

bronx wrote:Chyba ostatni oryginalny fragment tej drobnej kostki o której pisałem ostał się na ul. Piłsudskiego na wysokości małej poczty, dosłownie kilkanaście metrów, pewnie niebawem też zniknie.
eko wrote:dlaczego miałaby znikać skoro niedawno ją odsłonili? Skąd ten pesymizm? ;)
Minęły trzy lata i mój pesymizm jednak najprawdopodobniej okazał się proroczy. Wygląda na to, że to ostatnie dni tej kostki, no chyba że jakimś cudem komuś będzie się chciało ją przekładać w co wątpię, ale chętnie dam się zaskoczyć.

http://iszczecinek.pl/artykuly/aktualno ... -i-chodnik" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply