Zagadka dla kolejarzy.

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
User avatar
behemot
Posts: 80
Joined: 01 May 2007, 21:56
Location: szczecinek

Zagadka dla kolejarzy.

Post by behemot »

Gdzie znajdują sie pozostałości kolejowego wiaduktu, i na jakiej kolejowej nieistniejącej trasie? :?: Miejsce to leży w granicach terytorialnych Szczecinka

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Ja wiem, ale nie będę tak od razu psuł zagadki :).
Niech się inni pomęczą.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Post by NASA »

Jadąc w strone Marcelina za torami skręcamy w prawo na droge z płyt betonowych i za jakieś 400 m jesteśmy na miejscu.
Waldek

Post by Waldek »

Napewno była to obwodnica kolejowa w kierunku ??????? i wkoło jest pełno działek. Oraz, oprocz kapsli po piwie piszczałki na nic ciekawego nie natrafiły.
User avatar
robot humano
Posts: 1049
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Image

Wiadukt nad łącznicą/ trójkątem do obracania parowozów. Ale dokąd się po nim jechało nie mam pojęcia. Może zreszta nigdzie, plan niezrealizowany czy inny szybki tramwaj do Marcelina.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

No własnie jak z tą niby łącznicą było, czy tam kiedykowiek był jakis tor? Czy tylko teren przygotowany po ewentualny tor? Ewentualnie jak był tam tor to kiedy go rozebrano? Na zadnej z map niemieckich nawet typowo kolejowych nie ma zaznaczonego tam toru, podobnie na mapach polskich.

Słyszałem natomiast, że w PRL były plany, po wybudowaniu dworca PKS, żeby stację Chyże rozbudować i zrobic dworcem głównym wtedy ta łącznica umożliwiałaby kuroswanie pociagów w strone Słupska bez zmiany czoła.
User avatar
Cimek Neustettin
Posts: 4
Joined: 30 Jul 2008, 20:04
Location: Szczecinek

Post by Cimek Neustettin »

myślę ze będę znał odpowiedź, to jest w lasku czyli tzw. Małpim Gaju
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Post by izywec »

bronx wrote: Słyszałem natomiast, że w PRL były plany, po wybudowaniu dworca PKS, żeby stację Chyże rozbudować i zrobic dworcem głównym wtedy ta łącznica umożliwiałaby kuroswanie pociagów w strone Słupska bez zmiany czoła.
Trochę karkołomna koncepcja. Co z pasażerami którzy w tej relacji chcieli by jechać w innych kierunkach, które wychodzą z stacji głównej /budować tramwaj Chyże - Główny?/. Ponadto relacja Białogard - Słupsk i odwrotnie jest przecież po prostej i istnieje obecnie. :?:
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Cimek Neustettin wrote:myślę ze będę znał odpowiedź, to jest w lasku czyli tzw. Małpim Gaju

Eee, nie skomentuje. Ale odpowiedzi udzielono kilka miesięcy temu...
Szczecinek
Post Reply