izydor - zagadka 01

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

izydor - zagadka 01

Post by izywec »

Wprawdzie to nie Szczecinek bezpośrednio ale spotkałem to jako okolice jeziora Wielimie. Majątek urokliwy. Może kto wie gdzie to jest? Mnie to wygląda na jakąś zatoczkę w północno zachodniej części jeziora. Wprawdzie pływałem po Wielimiu żaglówka w obozach żeglarskich LPŻ w latach 1956 i 57 ale nie trafił się taki kawałek Wielimia. Dlatego jestem taki ciekawy.
Attachments
wielimieqk3.jpg
wielimieqk3.jpg (73.88 KiB) Viewed 3947 times
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

mi się wydaje że to poprostu błąd w opisie kartki, błedów jest dosyć dużo w kartkach wydawanych w PRL
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Obstawiam rejon Dolnego Śląska...
Pomijając tajemnicze zabudowania, ukształtowanie terenu jak dla mnie z Wielimiem nie ma wiele wspólnego.
Swoją drogą, ciekawe gdzie to jest...
User avatar
Piotr
Posts: 23
Joined: 09 Mar 2005, 08:52

Post by Piotr »

Trochę mi to wygląda na pałac w Trzebiechowie:
trzeb2.jpg
trzeb2.jpg (198.57 KiB) Viewed 3962 times
Robiąc to zdjęcie stałem blisko brzegu jeziora. Przed pałacem też jest taki duzy prostokątny plac. Z tyłu pałacu jest park z porośniętym wysokimi drzewami wzgórzem. Położenie względem jeziora też jest takie samo.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

To Ty je robiłeś? http://www.powiat.szczecinek.pl/galeria.php

Bardzo fajne.
User avatar
Piotr
Posts: 23
Joined: 09 Mar 2005, 08:52

Post by Piotr »

Stach wrote:To Ty je robiłeś? http://www.powiat.szczecinek.pl/galeria.php

Bardzo fajne.
Tak, dzięki :)
Okolice jeziora Trzebiechowo to naprawdę bardzo urokliwe miejsce. Do tego stopnia że do awatara wybrałem sobie zdjęcie z widoczkiem...
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Post by izywec »

Raczej wątpliwości brak. Ciekaw jestem czy istnieje jeszcze ten długi budynek wyglądający mi na stajnie z maneżem po środku. Jeśli to stajnie to musiała tam być stadnina koni i to nie mała. Swoją drogą przy okazji na pewno zboczę z drogi bo nigdy tam nie byłem a widzę, że naprawdę warto. Cięgiem latam na południe przez Wierzchowo a to tylko trochę w bok.
Dzięki Piotrze! :D
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Waldek

Post by Waldek »

To co pamiętam to w tym pałacu kiedyś były biura PGR nawet na korytarzu stała pełna zbroja rycerza obok pałacu była zagroda z jeleniami. w głębi parku po prawej stronie była altana zrobiona z korka to znaczy z drzewa korkowego. Ostatnio byłem tam rok temu, pałac jest w rękach prywatnych, odremontowany natomiast gospodarcze zabudowania są w kompletnej ruinie.
User avatar
behemot
Posts: 80
Joined: 01 May 2007, 21:56
Location: szczecinek

Post by behemot »

Te zdjęcie faktycznie przedstawia pałac w Trzebiechowie piękny pałac oraz zabudowania gospodarcze oraz park.
Obecnie pałac jest w rękach prywatnych i jest odrestaurowany,folwark wygląda znacznie gorzej. Byłem tam jakieś dwa lata temu,chciałem zrobić kilka fotek,ale szybko pojawiła się ochrona i poproszono mnie o opuszczenie terenu.
User avatar
bajbus9
Posts: 3
Joined: 25 Dec 2007, 21:58
Location: Zachód
Contact:

Post by bajbus9 »

Właścicielem pałacu jest p.Rutkowski z Łomianek pod Warszawą. Wykonywałem w tym pałacu usługi - wszystkie okna zostały od wewnątrz zabezpieczone roletami aluminiowymi antywłamaniowymi.

Lewe skrzydło jest wykończone na tip-top. Niesamowity luksus w środku - marmury, zasłony. Coś niesamowitego. Czuć klimat pałacu

U góry jst część hotelowa - odbywają się tam coroczne zjazdy Kawalerów Maltańskich czy coś w tym stylu. Prawe skrzydło jest w trakcie modernizacji.

Właściciel pałacu jest prywatnie zagorzałym kibicem Legii Warszawa - co roku na wielkim trawniku przy pałacu jest wykoszony bardzo duży napis LEGIA :lol:

Naprawdę piękny widok!
Post Reply