Schrony i Bunkry w okolicy Szczecinka

Bunkry, podziemia, Wał Pomorski, koszary i tym podobne dyskusje.
http://www.walpomorski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Oj Waldziu. Zdjęcia takich podstawowych rzeczy (i namiary) to ja mam dawno :). Fakt, faktem że do wiosny trzeba zrobić zdjęcia, namiary innych ciekawych rzeczy.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

ale u was to słuzby porzadkowe cosik szwankuja :/ chociarz gmina tez nie pomyslała lepiej byłoby ta tablice zrobic drewniana taka jakie robia LP np przy parkingach lesnych jeszcze troche poczekaja i podstawa tablicy tez znikinie
Waldek

Post by Waldek »

I właśnie zostały mi dwie wieże do zlokalizowania i obcykania, ale rowerkiem za daleko.

Ostatnio szukaliśmy z Kucharskim Wieżę koło Dąbrowicy i :oops: nie znaleźliśmy,choć zgoniliśmy las w szerz i w poprzek.
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Ps. Apropo naszej starej dyskusji o obiekcie którego nie ma - zaraz koło ujścia Niezdobnej do jez. Wielim. W naszym muzeum na makiecie przedstawiającej zdobycie Sz-ka jest zaznaczony w/w wirtualny obiekt :) (+ zaznaczony na 2 mapkach jakie mam). Ciekawe skąd takie dziwne pomyłki. Albo to kolejne powielenie jakiejś starej, błędnej mapy lub planowano tam wybudowanie czegoś, ale nie wybudowano, a zaznaczono na jakiejś starej niemieckiej mapce potem powielanej bez sprawdzania stanu w terenie. Niemniej warto spytać przy okazji wizyty w muzeum o co biega :)
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Waldek

Post by Waldek »

Ty nie sugeruj się makietą to wielki kicz dla laików a nie dla znawców sam Pan Dudź przyznaje że w grę wchodziły konekcje a nie fachowość.
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Tak też myślałem. Przyglądałem się makiecie i jest tam dużo więcej takich nieścisłości, dziwnych rzeczy. Ona widocznie miała tylko ładnie wyglądać pod wzg. plastyczno-technicznycm i pod tym względem nawet mi się podoba. Z kwestią historyczna niestety o wiele gorzej.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Co do makiety i jej wykonania,nie wspominając o kwesti historycznej,to jest to moim zdaniem wielka pomyłka. :twisted: Już patrząc na pierwszy rzut oka widać nie udolność wykonania makiety,nie wspominając o rozlokowaniu oddziałów niemieckich,no i ta proporcjonalność np.sprzętu wojskowego względem budynków. :lol: Dla mnie w skali od 1 do 5 -2+ i te 2+ to za dobre chęci. :wink: Pozdro. 8)
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

No niestety połowy ulic i ważnych obiektów nie ma.
Szczecinek
Waldek

Post by Waldek »

Wczorajszy wypad z kolegami z Krakowa, w celu zinwentaryzowania schronów od jeziora Dołgie do Jeziernika.
Zostały naniesione pozycje przy pomocy GPS, obcykane i opisane.

Poniżej robocza próbka.

Image Image Image


Image

Nawet się ostały drzwi pancerne :lol: :lol:

Image
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

witam
hehe ten z drzwiami pancernymi dobrze znam bo latem codziennie rowerem obok niego przejezdzam jadac na plaze :P
Waldek

Post by Waldek »

Image Image Image Image Image Image


Dzisiejsza wycieczka po schronach i bunkrach z następcami, było fajnie i przyjemnie jak widać na zdjęciach.

A ci co nie byli niech żałują, wiele stracili.
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Apropo tego Tobruk-a, którego już nie ma koło B-Werka przy Eldzie. Już wiem dokładnie gdzie był z dokładnością do 1m :) bo niedawno coś sobie przypomniałem.
Parę lat temu namierzyłem w jednym miejscu kupkę łusek (łuski mauser z charakterystycznymi zbiciami od rkm/ckm na małym obszarze ok 1mx1m). Wyglądało to na typowe stanowisko km-u, tyle, że w trochę dziwnym miejscu, niedaleko B-Werka i teoretycznie w polu ostrzału prawej strzelnicy. Jak byłem niedawno to 2-3m dalej znalazłem pod liśćmi fragmenty żelbetonu. Miejsce pokrywa się z teoretycznym miejscem gdzie stał ten Tobruk na mapce Perzyka. Miejsce po 2 Tobruku więc dokładnie określone.
A ślady 1 Tobruka widać ciągle wyraźnie przy samej dróżce do B-Werka.
Waldek wrote:A były tylko wysadzone więc Polam posprzątał ,częściowo bo po drugim jeszczs się zostało , teraz to najlepiej widać bo nie jest teren tak zarośnięty. ( GPS-a i aparacik w łapki i gonić zaznaczać puki jest znośna pogoda i widać).
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Waldek

Post by Waldek »

Dzisiaj wreszcie została odnaleziona wieża w Dąbrownicy, oraz schron bierny koło niej.
Image Image
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Witam

Całkiem fajnie to wygląda. Schron jest po prostu z tego co na fotce widać w dobrym stanie. Nie to co totalna rozwałka koło wieży jelenińskiej.A te malowania poniżej strzelnicy...
Waldek

Post by Waldek »

Image

Zapora nad jeziorem Wielim, koło Wielkiej Gwdy

Image

Bunkier obok
Komora bojowa pod płytą pancerną, a nie przykryta betonem.

Image

Jego sygnatura

Image

Od strony wejścia

Image

Stanowisko obserwacyjne

Image

Slad po płycie pancernej

Image

Wnęka w komorze bojowej.
Post Reply