Poszukiwanie historii w terenie.

Bunkry, podziemia, Wał Pomorski, koszary i tym podobne dyskusje.
http://www.walpomorski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Waldek

Post by Waldek »

Do tych dokumentów dotarłem, ale to co mi pokazano dotyczyły tylko i wyłącznie spraw kościelnych nie związanych z jakim kolwiek tematem historycznym czy regionalnym. Były to raczej jakieś wywody, przemyślenia typowo Luterańskie.
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

a dzisiaj takie cos znalazłem podobno to sowieckie niesmiertelniki wie ktos cos o nich wiecej ? Image
i jeszcze jedno to chyba ustnik od fajki
Image
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Sowiecki nieśmiertelnik-tubus wz.1941.Nieśmiertelnik wprowadzony w marcu 1941 roku,miał formę czarnego bakielitowego lub ebonitowego tubusa o ośmiokątnym przekroju z zakrętką.Rozmiary standartowych tubusów:długość z zakręconą zakrętką-50mm,średnica zewnętrzna-14mm,srednica wewnętrzna-8mm.Do środka wkładano jedną lub dwie karty identyfikacyjne,skręcone w rurkę.Na tych blankietach należało napisać swoje dane osobiste,dane jednostki i adres rodziny.Wystarczy?

Super fanty.Moje gratulacje 8) Pozdrocho :wink:

Ps.To na dole to ustnik od fifki-lufki do papierosów
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

dzieki gizo ;) szkoda tylko ze trafiły sie puste xD a ta fifka to myslałem ze to czesc fajki jest
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

takie cudenka wpadły mi ostatnio w ręce mozecie je wydatować i powiedziec: od czego ten jelonek ? ma wybidą jakąs próbe (300 i jakis znaczek ale nie z tablic jubilerskich) papierosnica ma wybite - ALPACCA - czyli to nie srebro a puzderko - 4255 1449- odznaki to chyba policyjne jedna z usa a druga to chyba deutschland?
Image
Image
Image
GIZIO

Post by GIZIO »

Sewrow

Tak policyjna USA i niemiecka,ale Bundeshwera.Pozdrocho 8) :wink:
Last edited by GIZIO on 22 Dec 2006, 09:57, edited 1 time in total.
Waldek

Post by Waldek »

Alpaka jest to materjał imitujący Srebro.
Tombak, materjał imitujący żłoto.

Pierwsze, to papierośnica lata 1920 -gdyż tłoczona.
Druga, to tabakierka, grawerowana - 1880
Trzecie nasadka na korek od karawki lata 1850.- 300 i znaczek to próba srebra, jest to najniższa zawartość srebra.
Daty szacunkowe.
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

o wielkie dzieki!
a co do tej nasadki od karawki to ma jednak próbe 800 bo po umyciu lepiej widac:P a ta tabakierka to tombak? czy srebro czy co?
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Waldek, Hut ab!!!
Waldek

Post by Waldek »

Bardzo unikalne i unikatowe monety zastępcze porcelitowe.


Image Image

Image Image
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

fajowe u mnie takich nie ma :/
Waldek

Post by Waldek »

GIZIO

Post by GIZIO »

No Wald Ty się mi nie wykupisz :lol: :wink:
Stepienms
Posts: 32
Joined: 05 Aug 2005, 09:00
Location: Szczecinek

Post by Stepienms »

Takie coś to się z ziemi wyciąga :?: :shock:
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

no to jak juz gadamy o monetkach to dzisiaj wyciagnełem z ziemi nad rzeczka (dopływem czernicy) obok ruin młyna 1/24 talara z 1782 w zwiazku ze monetka lezy w olejku to daje fotke monetki z neta
Image
Post Reply