Pomysł na obchody 700-lecia Szczecinka.

Dyskusja o 700 leciu miasta, przygotowania oraz obchody w 2010 roku.
Post Reply
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Pomysł na obchody 700-lecia Szczecinka.

Post by dzaro »

Właśnie przeczytałem na stronie Temat net. artykuł o pomysłach Sapik-u na 700- lecie Szczecinka link:http://www.temat.net/aktualnosci/948/70 ... Szczecinka

A czy na forum nie można by stworzyć kilku pomysłów..?
czy znajdą się pomysłowi forumowicze???? Napewno
:D
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Ktoś już mnie ubiegł z mszą świętą...
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

Dziwne że jakoś w tych propozycjach obchodów nie ma żadnej debaty historycznej, np z autorami monografii, kto wie może taki pomysł bedzie ale jak na razie nikt nie pisze o dyskusji, czy debacie o dziejach Szczecinka.
Na razie to jakby sama komercja...a taki panel dyskusyjny przydał by się.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Nasz portal również bierze udział w pracach tego komitetu, także jak najbardziej przedstawianie pomysłów ma sens może coś uda się wykorzystać i zrealizować.
User avatar
lewy
Posts: 75
Joined: 07 Aug 2008, 12:31
Location: szczecinek

700 latek i pomysły dla miasta

Post by lewy »

Z okazji 700 lecia może powpisujemy pomysły na uświetnienie tego święta miasta, wiem, że chyba admin jest w komisji może to wykorzysta, bo jak znam twardogłowych politykierów zasiadających tam to wszelkie sukcesy sobie oczywiście przypiszą… :wink:
Walcz o ziemie Słowian - naszych Braci Pomorzan
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

no na ten temat juz było pisane: http://szczecinek.org/forum/viewtopic.p ... =700+lecie


dzaro plusik /bronx
User avatar
lewy
Posts: 75
Joined: 07 Aug 2008, 12:31
Location: szczecinek

Post by lewy »

...no i co nic nikt nie pisze :roll:
Walcz o ziemie Słowian - naszych Braci Pomorzan
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

może pomysłów nie ma :/
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

A może Pan Lewy by coś zaproponował?
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

skoro mamy tyle kasy na obchody, to proponuję zaprisić U2, przyjedzie mnóstwo narodu, Szczecinek trafi na pierwsze strony gazet, w ramach cięć w wydatkach proponuję zaoszczędzić na wyścigu smoczych łodzi :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

Nie wiem czy obchody 700-lecia zbiegną się z wydaniem 2 tomowej monografii o Szczecinku, ale jeśli tak to można by się pokusić o jakąś debatę historyczną, mogła by ona składać się z kilku paneli np. Szczecinek przed 1939r, i po [ coś jak na forum ].
Mogli by w niej brać udział twórcy tej monografii [ historycy US ].
Jak na razie to wokół obchodów robi się tylko show raczej medialne, na forum skupy się raczej na historycznym aspekcie raczej.
Co sądzicie o debacie??
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Robot humano proponował swego czasu rekonstrukcję spektakularnego wydarzenia z dziejów miasta - ze wskazaniem na któryś z pożarów. W skali 1:1. O ile wiem, propozycja nie chwyciła.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Dzaro, chyba masz na myśli coś w rodzaju konferencji historycznej. Przeszłość Szczecinka raczej nie wywołuje sporów. Debata mogłaby dotyczyć raczej przyszłości miasta, bo to jest temat wywołujący kontrowersje. Tyle tylko, że na 90 proc. sprowadziłoby się to do propagowania obecnie realizowanej wizji.
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

Stachu no może wielkich sporów historycznych wokół historii nie ma ale fakt można i pomysł debaty przekształcić w konferencje i to jest myśl gdyby udało się ją udało połączyć z prezentacją książki. To miało by sens.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Stachu i robot na którego tak chętnie się ten pierwszy powołuje, robią sobie póki co jaja. Jaja to ja też w sumie lubie, ale już widze oczyma wyobraźni, że będą w pierwszym szeregu krytykujących cokolwiek na 700lecie zorganizowane zostanie. :) Może to już taka ich jajeczna natura :D
Post Reply