Wilcze Laski

Tematy o okolicach Szczecinka oraz innych pomorskich miastach.
piotr123
Posts: 4
Joined: 05 Aug 2015, 21:05

Re: Wilcze Laski

Post by piotr123 »

Szukałem na stronach internetowych zdjęć lotniska, jego okolic i tego jeziora(na mapie
ogólnej Polski brak jego nazwy ?),jednak jest ich bardzo mało, lub poprostu nie potrafię ich znaleźć.Tata nie raz opowiadał mi swą przygodę z Lotyniem ,lotniskiem.Jeśli chodzi o jezioro
to mówił,że czerpali z niego wodę potrzebną do budowy lotniska.
Teraz rozumię dlaczego nie mógł sie rozeznać z tym budynkim,skoro droga nr 11 ma zmieniony bieg.Szkoda ,że 3 lata temu zatrzymaliśmy sie tylko w Lotyniu,a nie pojechaliśmy też w kierunku lotniska.

1 Mam jeszcze prośbę jeśli są jakieś zdjęcia tamtych okolic (lotniska i jeziora) w internecie to
proszę o jakieś namiary,gdzie je znaleźć i jaką nazwę ma to jezioro ?
2 Czy znana jest orientacyjna data tego klubu ,do kiedy istniał?

Za wcześniejsze informacje bardzo dziękuję! Piotr -Zduńska Wola. :wink:
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Wilcze Laski

Post by izywec »

Wejdź w Google Earth i znajdź pozycję geograficzną 53 st 35 min. 40.43 sek Nord i 16 st 43 min. 47,66 sek. East i będziesz miał swoje lotnisko.
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
*Pinio
Posts: 16
Joined: 11 May 2013, 21:11
Location: Lotyń

Re: Wilcze Laski

Post by *Pinio »

https://www.google.pl/maps/@53.5914842, ... 312!8i6656" onclick="window.open(this.href);return false; albo pospaceruj sobie :)
piotr123
Posts: 4
Joined: 05 Aug 2015, 21:05

Re: Wilcze Laski

Post by piotr123 »

Jeśli chodzi o budowę lotniska Wilcze Laski budowane było jak wcześniej wspominałem
w 1965 r , tata budował je w ramach powołania przez jednostkę wojskową JW 3451,
ma taki wpis w książeczce wojskowej.Ciekawe swoją drogą, musiał stawić sie na wstępie
do Elbląga i z tamtąd dopiero z całym ekwipunkiem zostali koleją przewiezieni do Lotynia,
a poźniej na budowę lotniska.Wnioskuję ,że numer tej jednostki to jednostka w Elblągu ?
To ta jednostka kierowała i zajmowała się w tych latach budową lotnisk. :P
Post Reply