Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
rajaz
Posts: 5
Joined: 22 Dec 2007, 01:24
Location: Szczecinek

Post by rajaz »

GIZIO wrote:Serwo

A swoja drogą nie tylko Małgorzata Ostrowska była ze Szczecinka w Lombardzie.A Piotrek Zander swego czasu zajebi.....gitarzysta.To co?Też pogrywał w tej kapeli.Pozdro. 8)
Piotrek w Lombardzie się zmarnował.Zanim tam trafił grał naprawdę czadowo.Do tej pory mam nagrane na taśmach szpulowych (magn. ZK 140 T :D )prawdziwe białe kruki :kilka utworów Santany wykonywane przez Zandera i bodajże 2 swoje kompozycje.Pamiętam jak puszczałem je swoim kumplom w liceum (uczyłem się daleko poza Szczecinkiem) z prośbą o zgadnięcie kto to może grać i jak śmiałem się z nich kiedy po tych swoich kompozycjach grał utwory Santany i kumple nie mogli uwierzyć że to nie gra Santana tylko chłopak ze Szczecinka.Utwory te zdobyłem Stachu dzięki Twojemu bratu :wink:
W Lombardzie tak czadowo zagrał chyba tylko w 2 utworach:w swojej kompozycji Znowu Radio (najbardziej szczecinecki utwór Lombardu bo Ostrowska była autorką tekstu) i w By,by Jimi
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Tak solówka Zandera w Bye Jimi(utwór poświęcony Hendrixowi),to totalny odjazd.Zgadzam się z Tobą w 100%.Gdyby Piotrek miał takiego menadżera jak Santana lub Jimi Peage napewno jego losy potoczyłyby się inaczej.Pozdro. 8)
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Zander to dla mnie facet, ktory potrafi grac tylko solowki. W Szczecinku jest osoba, ktora moim zdaniem jest jeszcze lepsza w solowkach od niego, to Andrzej Zegar. Nie zrobil nawet kariery Zandera, ale np. na kasecie Fausta mozna posluchac jego gitarowego kawalka. Mario pewnie pamieta jak do kolejarza przychodzil czasami na proby Zander(wtedy juz w Lombardzie) i podpowiadal Zegarowi jak grac, a byly to czasy jeszcze przed Faustem, na gitarach grali Zegar i Slawek Ganiec, na basie Piga, Szyciek na bebnach i Suchy wokal.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

No to Ziom dałeś czadu. :lol: :lol: :lol: Znam wszystkich kolesi,bo oni przychodzili na próby do nas jak jeszcze pogrywałem w MDK-u z Mukasem i Jurą.Znam Zegara i przesadziłeś i to ostro z porównaniem.Pozdro. 8)
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

To żadne świętokradctwo :wink: Jak posluchasz jego kilku gitarowych kawałków, to może nie Satriani, ale kawal dobrego, rockowego grania.
Nie mam z nim obecnie kontaktu, ale jak znam życie, to Mario coś by znalazl :wink:
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Ciekaw jestem czy ktoś pamięta ś.p.Jacka Szpieca? Ten to wymiatał na gitarze.Pamiętam,że Jacek mieszkał na tym samym podwórku co Gośka Ostrowska.Swego czasu był naszym opiekunem mużycznym gdy pogrywaliśmy w Kolejarzu.Pamiętam jak nieraz wynosił piec i wiosło(wzmacniacz i gitarę) i wymiatał na całą parę na dworze.Kiedyś przybiegliśmy słysząc jego solówki aż z Górki Rynkowej.Przypominam,to były czasy głębokiej komuny w Polsce.Zawsze był otwarty dla młodych ludzi chcących grać.Następnym człekiem z którym miałem styczność i którego zapamiętałem był ś.p.Krzyśiek Smuga(Mukas) dobry basmen,ale dla mnie zawsze zajefajnie grał na harmonijce.To on zaraził mnie bluesem.Taki szczecinecki Ryśiek Rydel.Pozdro. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

YOU

YOU to band rockowy ze Szczecinka działający w latach 1992-1994.NA stronie podałem Szczecin ponieważ nie ma Szczecinka w spisie miast. Najmocniejszy skład zespołu jaki utrzymał się przez prawie ostatnie dwa lata działalności do 1994 roku : Agnieszka Piskozub-wokal Tomasz Kutys-bass Wojtek Żydałowicz-gitara Rafał Zabuski-gitara Jacek łopiński-perkusja YOU miało przyjemność zagrać kilka koncertów w Szczecinku,Koszalinie,Gdańsku,Warszawie,oraz dwa lata pod rząd w Jarocinie pod czas otwartych drzwi na festiwalu w Jarocinie w 1993 i 1994 roku. Jako młody zespół zdobywał złote liry na wojewódzkich przeglądach zespołów rockowych i zajął 2 miejsce na GENERACJI 94 w Koszalinie . Ostatni koncert zespołu miał miejsce w Koszalinie w hali Gwardii pod czas W.O.Ś.P. jako support ACID DRINKERS.

Historia:
Zdradzę Wam że pierwszy skład od momentu powstania zespołu to: Monika Górniak-wokal Krzysiek Ziętara-gitara Wojtek Żydałowicz-gitara Tomek Kutys-bass Jacek Łopiński-perkusja Przez pewien okres na garach grał Artur "OKO" LIPIŃSKI Niestety nie zachowały sie utwory z pierwszego składu zespołu a szkoda. Są natomiast zdjęcia pierwszego składu (Gdańsk,Koszalin) Naszym menedżerem była Ewa Lindner- Nowacka(Ewo gorąco Ciebie pozdrawiamy)Mieliśmy wydać płytę ale z różnych powodów musieliśmy zawiesić działalność artystyczną. bardzo ważne:Zespół zawsze nosił nazwę YOU ale ze względu na istniejących wykonawców o tej nazwie na wp.pl w dziale mp3 postanowiłem dodać do nazwy zespołu 9294 czyli lata prężnej działalności zespołu .

Styl:
Mieszanka rocka z poezja śpiewaną :) czyli hejwi mietał ;)))))

Skład:
Agnieszka Piskozub-wokal Tomasz Kutys-bass Wojtek Żydałowicz-gitara Rafał Zabuski-gitara,wokal Jacek Łopiński-perkusja,wokal

zródlo:
http://you9294.mp3.wp.pl/
alfik2666
Posts: 2
Joined: 06 Jan 2008, 23:30

poszukuje płyt lub kaset zespolu FAUST

Post by alfik2666 »

WITAM PANOWIE POSZUKUJE PłYT LUB KASET ZESPOłU FAUST JAK DOBRZE PAMIęTAM TO WYDALI DWIE KASETY MOżE KTOś MA KASETY LUB NAGRANą PłYTKE CD Z ICH KAWAłKAMI :D :?:
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

cztery utwory Fausta są TUTAJ
alfik2666
Posts: 2
Joined: 06 Jan 2008, 23:30

dzięki bronx

Post by alfik2666 »

lepsze to niż nic . a wracając do tematu to mój staruszek też grał na gitarze w lombardzie same początki jeszcze gdzieś pogryali se ale z piotrkiem zanderem to staruszek utrzymuje do dzisjejszej pory kontakt .
tomecki74
Posts: 12
Joined: 28 Jan 2008, 18:48
Contact:

Post by tomecki74 »

ziom wrote:
simone wrote: A z cięższej nuty Honor. 8)
No niby Olaf ze Szczecinka, ale i tak nie do konca, a poza tym, to rasisci, a ich umiejetnosci muzyczne mierniutkie :cry:
Był również zespół "YOU" nie wiem czy pamiętacie? ;p
Jesli nie to zapraszam do: http://you9294.mp3.wp.pl
Ale obecnie najwiecej uwagi powinnismy poświęcić takim zespołom jak FLYING ORGAN oraz FIREBALL
FLYING ORGAN ( www.myspace.com/flyingorgan )jest obecnie poważna wizytówką Szczecinka w Polsce i za granicami kraju dzięki myspace.
Świadczą o tym maile które otrzymuję i liczba odwiedzin oraz przesłuchań na www.myspace.com/flyingorgan . Wchodząćc na ta stronę będziecie mogli znaleźć innych wykonawców z Polski i z całego Świata :) w tym miedzy innymi FIREBALL.
Było by fajnie gdyby miasto czyli dokładnie Urząd Miasta wspomógł działania zespołu i moje .Dobrym przykładem jest zespół KOKON z Chojnic.
Im miasto pomogło
No i oczywiście mógł by pomóc SAPIK
Czekam na Wasze opinie zawsze całym sercem z Moim Miastem Szczecinek ze Szczecina
Tomek
tomecki74
Posts: 12
Joined: 28 Jan 2008, 18:48
Contact:

Post by tomecki74 »

gr. wrote:witam

ze szczecineckich kapel to największy sentyment mam do Fireballi, we wszystkich wariantach składu grali świetnie, szczególnie kiedy na wokalu był Krystian, ale Kotlet też dawał radę. No i pamiętny koncert na zamknięcie Hi-Hatu, to było coś.
W Gepardzie to grałem ja Czyli Tomek KUTYS a nie Tomek KOTUS
Sprostowanie:)
pozdro
tomecki74
Posts: 12
Joined: 28 Jan 2008, 18:48
Contact:

Post by tomecki74 »

bajbus9 wrote:Jestem nowym użytkownikiem tego forum, więc witam wszystkich!

Sorki za odgrzanie tematu :lol:

Moje zainteresowania szczecinecką muzyką śięgają lat 90 i o tym mogę nieco popisać...

Abisynia - kapela reggae ze Szczecinka po reaktywacji. Pierwsza Abisynia wywodziła się większości z Bobolic. Losy członków tej pierwszej potoczyły się różnie i zakończyli działalność. Po upływie pewnego czau lider utworzył na nowo kapelę, już w naszym mieście.
Liderem, frontmanem oraz autorem tekstów (w większości) był nie kto inny jak nasz zdolny, wartościowy jegomość Jacek "Szczupak".
Miał chłopak głowę do tworzenia tej muzy. Sam się na Abisyni wychowałem i do dziś mam wielki sentyment do tego bandu (ps. poszukuję jakichkolwiek nagrań Abisynii...).
W pewnym etapie kariery pojawiali się w mediach nie tylkjo lokalnych (WOŚP w Koszalinie - hala Gwardii i fragment ich występu w TVP2, Radio Koszalin itp. ).

Lotyń - band co prawda z Lotynia, ale przez kilkanaście lat działalności przez skład przewinęło się kilku muzyków ze Szczecinka. Bardzo częsty kontakt z naszym miastem. Do dziś tworzą bardzo interesującą świeżą muzykę. Mało tego - lider Robert Kałuża zajął się promowaniem młodych kapel - www.lotyn.pl


You - kapela rockowa, powstała za czasów wielkiego boomu na kapele z dziweczyną na wokalu. Lata swojej świetności przechodził w tamtym okresie szczeciński Hey, więc i w You śpiewała dziewczyna - Monika Górniak (później inna drobna czarna dziewczyna - nie pamiętam imienia...).

Fuck - kapela punk, z Dunajem na wokalu. Pamiętam ich z koncertów WOŚP - covery The Clash itp.

Gepard Chester (czy jakoś tak?) - punkowcy nietypowi. Chyba tylko jeden występ na Muszli Koncertowej - na wokalu Ciapek - na basie Tomek Kotys, bębny chyba Lipa. Ciapk śpiewał z kartki, ciągle myląc tekst (zaczynali jeden kawałek grać chyba z 5 razy). Tekst typu "Gepard Chester gra na basie - Gepard Chester wali Kasię" :lol:

Cwancykator - Adam Wieczorek maniak bluesa - takową muzykę grali. Pamiętny, bardzo dobry koncert w Szkole Podst. Nr 7 - dla dzieciaków. Fajna kapela...


Burnn

- o nich już była mowa - pamiętam ich występ w Polsacie oraz na Przeglądzie Młodych Zespołów Rockowych w Drawsku Pom - wygrali.
4 miejsce zajęła tam inna młoda kapela ze Szczecinka - Lorens. Duże plany, entuzjaści ale losy potoczyły się różnie... :P

Pamiętam jeszcze kapelę rockową (niestety nie pamiętam nazwy) - grali przed Armią w Hali Społecznej. Muza grunge - rock czy jakieś takie klimaty. Teraz jeden z muzyków tej kapeli jest jednym z kierowników jakiegoś banku w naszym mieście

Poza tym wielu uzdolnionych muzyków naszego miasta tworzyło różne mieszane formacje. Pamiętam takich : najlepszy bębniarz Artur "Lipa" Dzidziuś" Lipiński, Lambada, Tomek Kotys, Agaszko itp itd.

Czy ktoś pamięta te klimaty?


Pamiętam jeszcze takich obywateli :

Kaja Kaźmierczyk - zwyciężczyni wielu ogólnopolskich festiwali piosenki, wystąpiła w programie "Droga do gwiazd" znalazła się w grupie 12 najlepszych wykonawców jednej z edycji IDOLA. Około miesiąca temu zagrała akustyczny koncert w Warszawie wspólnie z Jankiem Pęczakiem - koncert muzyki Boba Marleya. Janek Pęczak - obecnie nowy gitarzysta najlepszej kapeli świata - T.LOVE

Kalwi&Remi - Światowa gwiazda muzyki klubowej, jeden z nich - Krzysiek Kalwat pochodzi ze Szczecinka (nie chwaląc się - mój sąsiad i kolega :lol: )

"FAUST" zespół ze Szczecinka, wiele sukcesów ogólnopolskich w latach 80., między innymi występ na festiwalu w Jarocinie w roku 1985.
To sprostowanie to tu ;p
W gepard Czester na basie to tylko ja grałem TOMEK KUTYS
fragment tekstu piosenki" Gepard Czester lubi grać na basie ...Gepard Czester lubi ..... Kasię ";p
Na garach grał Lipa lub jak kto woli Oko Czyli Artur Lipiński(pokłony dla Kolegi :) )


Był jeszcze
THE TAMPAX w którym grałem razem z Tomkiem Stelmachem na wokalu,Krzyskiem Ziętara na gitarze I Arturem LIpińskim na garach(fajny ostry punk core)
A bym zapomniał była jeszcze jedna kapela zwała się EXIT w której wspólnie rozrabialismy z Rafałem(Lambadą)Zabuskim na gitarze,Wojtkiem Żydałowiczem na gitarze,Piotrkiem (Olkiem)Olszewskim na wokalu i Arturem (Oko)Lipińskim na garach
User avatar
bajbus9
Posts: 3
Joined: 25 Dec 2007, 21:58
Location: Zachód
Contact:

Post by bajbus9 »

Jasne Tomek - sorki za przekręcenie nazwiska ;-)
Tyle lat - zajażyłem dopiero dzięki naszej-klasie ...

Pozdrawiam
Piotrek
tomecki74
Posts: 12
Joined: 28 Jan 2008, 18:48
Contact:

Post by tomecki74 »

bajbus9 wrote:Jasne Tomek - sorki za przekręcenie nazwiska ;-)
Tyle lat - zajażyłem dopiero dzięki naszej-klasie ...

Pozdrawiam
Piotrek
Spoko;) :D
Pozdrawiam Ciebie serdecznie
Tomek
P.S.-pozdrów Artura:)
Post Reply