Defilada wojskowa, z jakiej okazji?

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Defilada wojskowa, z jakiej okazji?

Post by britneykiller »

Image

Jeśli chodzi o opis zdjęcia 123, to nie wydaje mi się, żeby to była defilada z okazji Dnia Wojska Polskiego. Bronx zasugerował się brakiem liści na drzewach, ale na początku października liście na drzewach jeszcze są i z reguły dopiero zaczynają żółknąć. Ja obstawiałbym jednak dzień 1 maja. Oto kilka poszlak, które według mnie mogą udowadniać taką tezę:

- Drzewa. Na początku maja w naszej okolicy drzewa zaczynają dopiero wypuszczać liście.

- Ludzie są ubrani dość ciepło, ale na zdjęciu 127 z pochodu pierwszomajowego są ubrani tak samo.

- Transparent niesiony przez wojsko jest dwustronny, a na jego drugiej stronie można odczytać końcówkę hasła: "Towarzysz Leonid Breżniew"

- Niesiony za żołnierzami biały transparent z ciemnymi literami zaczyna się od liter "Mło". Obstawiam, że to jakaś młodzież idzie budować socjalistyczną ojczyznę.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

No wlasnie te liscie mi spokoju nie dają bo ja twierdze, że (przynajmniej obecnie, może to skutek osławionego efektu cieplarnianego i na poczatku 80lat było inaczej) pierwszego maja to kasztanowiec który tu widzimy to już ma liscie dośc okazałe i nawet zaczyna kwitnąć.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Szkoda, ze nie mozna komentowac pod zdjęciami. To zdjęcie akurat było bardzo szczegółowo dyskutowane jakiś rok temu na forum.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Wtedy było dyskutowane "gdzie", a teraz jest dyskutowane "kiedy".

Sam już nie wiem, jak przyglądam się powiekszeniu zdjęcia to na drzewie jakby pąki, także może to i faktycznie wiosna. Koniecznie trzeba ten wątek odszukać 01.05.2009 i sprawdzić jak teraz wyglądają drzewa o tej porze.

Stachu zawsze można sobie fotke którą mamy ochote skomentować podlinkowac na forum, albo poprosic o to admina :) specjalnie dla Ciebie niniejszym to czynie.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Dzięki, ale to nie to.

A skoro już: nie lepiej było wkleić te posty do tamtego wątku?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Stachu za dużo o formie, za mało o treści :) maj czy październik wg Ciebie ? :D

PS.
Była swego czasu możliwość komentowania w galerii, można było sobie założyć konto i komentować, funkcja była odpalona ze dwa lata, pojawiło się raptem 10 komentarzy przez ten czas z czego większość napisał izywec. Ponieważ ten system komentarzy na forum stał się w pewnym momencie problematyczny, (złamały go roboty sieciowe rozsyłające spam) wyłączyłem tę funkcjonalność.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

bronx wrote:Stachu za dużo o formie, za mało o treści :) maj czy październik wg Ciebie?
A co to kurna, głosowanie jakieś?
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

PS. A tu można sobie poczytać, jak ustalaliśmy topografię :-)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Defilada wojskowa, z jakiej okazji?

Post by bronx »

To chyba jednak jakiś zimny 1 maja, jest jeszcze fotka z tego samego pochodu, (w tle ten sam trasparent w tym samym miejscu, oraz ludzie ciepło ubrani) ale tu widać, że idzie reprezancja I LO, także takie reprezentacje były tylko na 1go maja.

Image
Post Reply