Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Post by Mario »

przyjmujemy zakłady kto na tym zarobi ?
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Post by bronx »

http://temat.net/aktualnosci/11539/Czy-to-koniec-" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Post by ziom »

Ta szczecinecka tradycje rozpoczal juz p.Nowak z makieta placu Kaminskiego. Podpucha, zmiana planu i szukanie kupca. Jest jeszcze galeria szmargdowa, rowniez zmiana planu i pewnie jeszcze kilka takich miejsc bym znalazl.
Szkoda tylko tych ludzi, ktorzy tam handlowali. To wprawdzie zywy skansen lat dziewiedziesiatych, ale sporo rodzin sie z tego utrzymywalo.
darba76
Posts: 117
Joined: 07 Dec 2011, 12:35

Re: Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Post by darba76 »

Z tego co mi wiadomo, jak inwestorzy zsumowali wszelki zysk jaki miałby powstać z ewentualnej sprzedaży lokali (zarówno tych mieszkaniowych jak i przeznaczonych na cele usługowo-handlowe) to wyszła kwota która nie pokryła by nawet raty kredytu. Informacje mam od osoby która posiadała stoisko na obecnym manhatanie i której zaproponowono jeden z lokali tego pięknego projektu. Jednymi słowy sprawa juz nieaktualna, a wizualizacja jak wiele innych powędruje do szuflady. Szkoda :(
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Post by Stach »

Szkoda mi zarówno ludzi, którzy utrzymywali się z handlu tam, ale również niezamożnych mieszkańców Szczecinka, którzy tam mogli kupić parę rzeczy taniej - bez wspomagania zachodnich sieci dyskontów. PS. Tak, jestem "ekonomicznym nacjonalistą": wolę zrobić zakupy u mieszkańca Szczecinka (pod warunkiem, że nie będzie ze mnie zdzierał) niż w sklepie sieci, która wszystkie zyski odprowadza za granicę, nie płacąc w Polsce podatków.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Post by bronx »

Jest nowy pomysł na ten fragment miasta. Może i mogłoby się to podobać, no ale stanowczo nie w tym miejscu. No i w końcu ktoś postanowił zburzyć charakterystyczny dom H.Allersa, co dla mnie dodatkowo dyskwalifikuje ten pomysł. Osobiście mam nadzieję, że ten pomysł to mrzonki.
Tutaj mógłby się wykazać konserwator miejski, ale zadania łatwego mieć nie będzie bo biorąc pod uwagę, że wizualizacje miały swoją premierę na miastozwizja.pl pomysł zdaje się w magistracie podobać, a to źle wróży ew. działaniom konserwatora.
http://miastozwizja.pl/felietony/manhattan.html" onclick="window.open(this.href);return false;
01manhatan.jpg
01manhatan.jpg (52.88 KiB) Viewed 8417 times
02manhatan.jpg
02manhatan.jpg (75.71 KiB) Viewed 8409 times
03manhatan.jpg
03manhatan.jpg (50.72 KiB) Viewed 8409 times
04manhatan.jpg
04manhatan.jpg (72.6 KiB) Viewed 8415 times
Polelum
Posts: 379
Joined: 09 Oct 2009, 17:55
Location: Appalachia

Re: Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Post by Polelum »

Czegoś niechybnie brakowało na tej tortowej wieży ..... :roll:
Attachments
rewelacja.jpg
rewelacja.jpg (73.03 KiB) Viewed 8430 times
Polelum
Posts: 379
Joined: 09 Oct 2009, 17:55
Location: Appalachia

Re: Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Post by Polelum »

bronx wrote:No i w końcu ktoś postanowił zburzyć charakterystyczny dom H.Allersa, co dla mnie dodatkowo dyskwalifikuje ten pomysł.
Jedna z wersji projektu zachowuje fasadę tego domu (za "Temat.net").
Attachments
fasada.jpg
fasada.jpg (58.78 KiB) Viewed 8345 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Post by bronx »

O właśnie i za takim rozwiązaniem jestem. Nie widziałem tego a nawet próbowałem taką wizualkę zmajstrować, ale twórca wizualek ze mnie kulawy to sobie darowałem.
Zdobyli moje serce tym projektem, jeszcze żeby tylko te skrzydła zachować, żeby został historyczny zarys budynku.
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Post by ziom »

Znając "tajemniczego" inwestora, którego nazwisko nigdzie się nie pojawia, to obawiam się, że jednak powstanie. Już rozbudowa Arii pozbawiła deptak przestrzeni, ale ten łącznik wywróci wszystko do góry nogami :/
Polelum
Posts: 379
Joined: 09 Oct 2009, 17:55
Location: Appalachia

Re: Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Post by Polelum »

bronx wrote:Zdobyli moje serce tym projektem (...).
Mojego nie zdobyli. Ta lejkowata latarnia morska (czy cokolwiek to jest) zdecydowanie nie pasuje do tego miejsca.
Last edited by Polelum on 03 Jul 2014, 22:17, edited 1 time in total.
Polelum
Posts: 379
Joined: 09 Oct 2009, 17:55
Location: Appalachia

Re: Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Post by Polelum »

Podobne zdanie mam o łączniku. Dzisiaj mamy fajny widok na budynek poczty i sądu. A tak będziemy mieli widok na łącznik.

To jest jeden z najbardziej charakterystycznych widoków Szczecinka, bardzo często fotografowany przez turystów (zdjęcie ze Skyscrapercity.com).
Attachments
img8743p.jpg
(159.39 KiB) Downloaded 4159 times
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Post by robot humano »

Ktoś musi byś bardzo dumny z tego krzywej wieży na rogu bo króluje na wszystkich fotkach. Moim zdaniem ten debilny pomysł zacznie by zyskał po jej usunięciu, jest żenująca. A koncepcja pt. debilny pomysł z krzywą wieżą i resztkami elewacji Warcisława...Parafrazując świetną kwestię Z.Zapasiewicza "Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić ten projekt".
Polelum
Posts: 379
Joined: 09 Oct 2009, 17:55
Location: Appalachia

Re: Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Post by Polelum »

Ta narożna "wieża" wyglada jak miniaturowa parodia budowanego właśnie w stolicy wieżowca Warsaw Spire (220 m). Jak to już kiedyś napisał na tym forum nasz kierownik Bronx: "nie ma Szczecinek szczęścia do wież..." :|
Attachments
Warsaw-Spire.jpg
Warsaw-Spire.jpg (64.74 KiB) Viewed 8259 times
Polelum
Posts: 379
Joined: 09 Oct 2009, 17:55
Location: Appalachia

Re: Przebudowa terenu targowiska Manhatan.

Post by Polelum »

A tu jest ciąg dalszy: http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /140709822" onclick="window.open(this.href);return false;

Zwracam uwagę na użyte słownictwo: po raz pierwszy oficjalnie jest mowa o "narożnej wieży", a okolicę nazwano "zapyziałą" - pewnie dla podkreślenia zbawczej roli inwestora, który przyjedzie na białym koniu i odmieni tę część miasta! :lol:
Post Reply