Identyfikacja zdjęcia, Niesedop.

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
GIZIO

Post by GIZIO »

AMEN. :lol: :lol: :lol: Pozdrow. 8)
User avatar
fravashi
Posts: 396
Joined: 20 Mar 2007, 18:33

Post by fravashi »

Nie znasz sie, zobacz jakie tam sa małe choinki
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Nie jestem do końca przekonany - przeszkadza mi szerokość rzeczki, inna na obu analizowanych zdjęciach. Pora roku drugiego zdjęcie (Bluecherstr.) to późna wiosna/wczesne lato, więc trudno tłumaczyć większą szerokość roztopami...
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Taki łuk rzeki- zakręt jak na zdjęciu jest jeszcze między PKS a Narutowicza.
W sumie tam nie było za dużo zabudowań i jak dobrze zrobić fotkę może tak wyjść.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

też o tym terenie myślałem, wieczorem się więcej do tego odniose
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Zdjęcie; Niesedop.

Post by izywec »

Bronx ma rację, to pewne. Kiedy płot zdjęto to ciekawe? Może uda się to wyjaśnić! Co do pierwszego mostka /od jeziora/ to jakieś ślady na alejce i brzegach błądzą w mojej pamięci. To tyle! izywec.
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
tarabuka
Posts: 11
Joined: 21 Jul 2007, 17:19

HMMMMM JAK DLA MNIE TO

Post by tarabuka »

NIE WIEM może się myle ale zdjęcie to nie przedstawiaaa fragmentu rzeczki przy zamku. Niezgadzaaa sie linia brzegowa. I wogle to bzdura jesli to zdjęcie rzeczki przy zamku na jezioro. To co robiądomy po prawej w dali, czyzby pływały po jeziorze hyhy. Od razu jak je zobaczylem to płot po tzw obozie koncetracyjnym w czesci zachował się do dziś i jest to fragment rzeczki międzi Internatem na Jana Pałwa a Pks.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

ok w takim razie gdzie się podziała gesta zabudowa Wilhelmstr. oraz całego śródmieścia? Brakuje również mostku na Niezdobnej po ktorej przchodziła Wilhelmstr.
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Na dzisiejszej ulicy Rzecznej, naprzeciw rzezni, znajdowala sie oczyszczalnia sciekow i taki przemyslowy plot mogl tam stac. Przy Zamku w okresie kiedy miasto pracowalo na miano kurortu troche dziwnie by to wygladalo. Podobny plot pamietam przy gazowni kolo dworca. A ten tzw oboz koncentracyjny, to co ma oznaczac?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Czy ktoś ma jeszcze jakie wątpliwości gdzie zostało zrobione to zdjęcie, czy muszę jeszcze jakoś udowadniać ? :)

(fota przywieziona z Heimatmuseum w Eutin)
bc40e8ca1ff809bbmed.jpg
bc40e8ca1ff809bbmed.jpg (81.65 KiB) Viewed 5175 times
Last edited by bronx on 02 Oct 2007, 08:17, edited 1 time in total.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

No teraz to już nie ma wątpliwości.Po lewej widoczne topole jak się nie mylę :lol: czyli koło zamku.Pozdro. 8)
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Wpadło mi w ręce nowe zdjęcie płotu. Okazuje się, że otoczony był nim cały zamek, również od strony jeziora.
eabc1e92c2ad5c50.jpg
eabc1e92c2ad5c50.jpg (240.44 KiB) Viewed 3373 times
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Post by NASA »

Jeszcze takiego nie widziałem moze sie nie popisze ale co to jest na pierwszym planie ogrodek.Z ktorego roku jest to zdjęcie???
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

NASA wrote:Jeszcze takiego nie widziałem moze sie nie popisze ale co to jest na pierwszym planie ogrodek.Z ktorego roku jest to zdjęcie???
Co do czasu, to trudno powiedziec, zdjecie jest z ksiazki Das Neustettiner Land Bilder aus Stadt und Kreis, Eutin 1980 i nie jest podpisane.
Poniewaz w podupadlym zamku przed przebudowa w latch trzydziestych znajdowal sie m.in. przytulek dla ubogich, mozna wnioskowac, ze tam wlasnie rosla ich marchewka i groch :wink:
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

ziom wrote:
NASA wrote:Jeszcze takiego nie widziałem moze sie nie popisze ale co to jest na pierwszym planie ogrodek.Z ktorego roku jest to zdjęcie???
Co do czasu, to trudno powiedziec, zdjecie jest z ksiazki Das Neustettiner Land Bilder aus Stadt und Kreis, Eutin 1980 i nie jest podpisane.
Poniewaz w podupadlym zamku przed przebudowa w latch trzydziestych znajdowal sie m.in. przytulek dla ubogich, mozna wnioskowac, ze tam wlasnie rosla ich marchewka i groch :wink:
Troche poszperalem i okzuje sie, ze wokol zamku i nad brzegiem Niezdobnej znajdowaly sie do 34-35 roku warzywne ogrodki dzialkowe. Do 1927 na placu przed ogolniakiem byl ogrodnik miejski. Dlatego zdjecie musi pochodzic z przed 1934.
Post Reply