Identyfikacja zdjecia, Seepromenade

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Identyfikacja zdjecia, Seepromenade

Post by bronx »

W sumie banalna fotka, ale nie daje mi spokoju to nietypowe ukształtowanie nabrzeża, ktoś ma pomysł w którym to miejscu mogło być zrobione?
jeziorogdzie.jpg
jeziorogdzie.jpg (57.92 KiB) Viewed 5865 times
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Nie jest to widok na wzgórze przy rozebranej przed kilku laty szkole kolejowej?

Powinienem tu jeszcze dodać komentarz "co za idioci itd." pod adresem osób odpowiedzialnych za zrównanie tego budynku z ziemią, ale to już odrębny temat.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

No właśnie nie bardzo to pasuje, choćby dlatego, że tam brzeg nigdy nie był umocniony betonem, do dzisiaj w tym miejscu widać pozostałości przedwojennej faszyny.

Wydaje mi się że to gdzieś na odcinku ul. Ordona, w tle widać jakby Hechtberg dzisiejszą wyspę Szczupaka. Pasuje po prostu na Schwaneninsel - wyspę Łabędzią, ale kurcze coś kształt tego cypla mi nie pasuje, nie wiem sam już, ale bardziej pasującego miejsca nie mogę skojarzyć.

Po mojemu fotografię zrobiono tak:
mapazdjecia.jpg
mapazdjecia.jpg (16.4 KiB) Viewed 5812 times
PS. też nie mogę odżałować budynku dawnego Germania Boothaus, komu to przeszkadzało...
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

A może za wyspą Łabędzią,a zaraz przed nieistniejącą już przystanią gdzie znajdowała się jeszcze niedawno siłownia i sklep wędkarski.Pozdro. 8)
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Dla mnie to koło Liceum nr 1, a raczej kawałek dalej, nie zapominaj, że obecne umocnienie pochodzi z PRL i trochę to zmienili 8)
Szczecinek
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Na 100% po podejściu nad jezioro,pierwszy zakręt za przystanią Polamowską.Sam się przeszedłem i sprawdzałem.Pozdro. 8)
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Gdzie jest polamowska?
Szczecinek
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Była. :cry: Teraz tam jest tawerna o ile się nie mylę(miejsce spotkań forumowiczów tego forum :lol: :lol: ).Pozdrocho. 8)
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Identyfikacja zdjecia, Seepromenade

Post by izywec »

bronx wrote:W sumie banalna fotka, ale nie daje mi spokoju to nietypowe ukształtowanie nabrzeża, ktoś ma pomysł w którym to miejscu mogło być zrobione?

Image
To jest zrobione z brzegu dokładnie naprzeciw muszli koncertowej. W 1956 do 58 była tam dokładnie ta ławka. Później nie wiem bo wyjechałem na studia. Brzeg betonowy o ile pamiętam to był też ale rozsypujący się.
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Post by izywec »

Krzysztof II wrote:Dla mnie to koło Liceum nr 1, a raczej kawałek dalej, nie zapominaj, że obecne umocnienie pochodzi z PRL i trochę to zmienili 8)
Masz rację, że koło Liceum nr 1 ale ławki /były 2 lub nawet 3/ stały praktycznie na wysokości szczytu budynku. Brzozy chyba jeszcze stoją. Niech miejscowi sprawdzą. :D
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

izywec ma rację, na dowód tego przysłał mi na email zdjęcie z naszej galerii:
1445.jpg
1445.jpg (91.46 KiB) Viewed 5847 times
faktycznie to jest na pewno to samo miejsce, dziękuję za tą odpowiedź bo w tym zdjęciu ciągle mi coś nie dawało spokoju.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Zdumiewające!

Nigdy bym nie przypuszczał, że ten fragment nabrzeża mógł wtedy tak wyglądać!

Znam go doskonale, bo spędziliśmy tam sporo czasu na przerwach, w czasach licealnych. Poza tym przed naszymi wieczornymi imprezami w ogólniaku za rzecz niezwykle stosowną uchodziło wprowadzenie - właśnie tam - do organizmu odpowiedniej ilości wina owocowego produkcji krajowej. Ten zabieg z kolei ułatwiał nam następnie kontakty z koleżankami z klasy (chodzi rzecz jasna o taniec).

Nawiasem mówiąc, bardzo rzadka pocztówka!
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

:lol: :lol: :lol: Co Stachu przypomniały Ci się stare dobre czasy i winko patykiem pisane.(ten taniec sam solo w duecie :lol: ) :wink: Pozdro. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Stach wrote:Zdumiewające!

Nigdy bym nie przypuszczał, że ten fragment nabrzeża mógł wtedy tak wyglądać!

(...)

Nawiasem mówiąc, bardzo rzadka pocztówka!
mam jeszcze takie zdjęcie, które przedstawia ten fragment nabrzeża, nawet jeszcze nie trafiło do galerii
hedwiggymnasium.jpg
hedwiggymnasium.jpg (86.87 KiB) Viewed 5852 times
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Jakieś dwie godziny temu kolega przesłał mi w mailu swój komentarz do poprzedniej pocztówki:

"Uwieczniono tu nieistniejący już zjazd do wody.
Zlikwidowano go dopiero przy budowie "promenady"."
Post Reply