Graf Zeppelin w Neustettin

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Graf Zeppelin w Neustettin

Post by bronx »

No wszystko zgoda, ale nie szukamy dachu prawie identycznego tylko właśnie tego konkretnego dachu. :)

PS. W Garażu czas nigdy nie jest zmarnowany!
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Graf Zeppelin w Neustettin

Post by robot humano »

Przy okazji - twoja fota ze strzałkami przelotu wyaga uzupełnienia o planowy postój w Garażu celem zakupu zapiekanki dla kapitana
koparka_zeppelin.jpg
koparka_zeppelin.jpg (389.27 KiB) Viewed 5651 times
Jak zrobić żeby się foty wyświetlały? Robię zawsze tak samu a one raz widoczne, raz do pobrania.
Last edited by bronx on 25 Mar 2014, 23:12, edited 1 time in total.
Reason: Aby zdjęcia się wyświetlały a nie pojawiały jako link, zdjęcie musi mieć maksymalnie 900 pikseli na szerokość i wysokość, większe fotki automat zamienia na link.
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Graf Zeppelin w Neustettin

Post by izywec »

Bronx wreszcie wyjaśnił dokumentnie: "Aby zdjęcia się wyświetlały a nie pojawiały jako link, zdjęcie musi mieć maksymalnie 900 pikseli na szerokość i wysokość, większe fotki automat zamienia na link."
Tero wiem czemu raz mam w treści fotkę a innym razem link.
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Robak
Posts: 68
Joined: 03 Jul 2011, 20:55

Re: Graf Zeppelin w Neustettin

Post by Robak »

Więc ten Pan nie oddalił się zbytnio od swojej kamienicy. Po mojemu to zdjęcie zostało zrobione z dzisiejszej Emilii Plater 13 w kierunku Wyścigowej. Nie wiem tylko po której stronie stała kamienica naszego rodaka, bo jeśli po lewej to właśnie jest ten budynek z tak charakterystycznym dachem. Dziś wygląda trochę inaczej ze względu na zmienione pokrycie, co wpłynęło na możliwości odzwierciedlenia dawnych kształtów. Jednak nie mam żadnych wątpliwości że to właśnie ten budynek jest na zdjęciu. Charakterystyczny jest również ścięty narożnik budynku w którym umieszczone są okna. Zabudowa po prawej niestety nie przetrwała.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Graf Zeppelin w Neustettin

Post by bronx »

No wielkie brawa kolego Robak! trafiony zatopiony. To jest na 100% to miejsce. Z drobną tylko uwagą, że te zabudowania po prawo jednak istnieją tylko są zasłonięte blokiem mieszkalnym do nich przyklejonym. W tych budynkach był Cech Rzemiosł Różnych a w kamienicy przez wiele lat sklep zoologiczny. Osoba fotografująca stała pewnie aż prawie przy skrzyżowaniu Rzemieślniczej z E.Plater.
Pasują oba budynki, ten z charakterystycznym dachem oraz obok ten niższy. No i jest to blisko domu Marchewiczów.
No i dodać można, że ustawienie sterowca na tym zdjęciu pokrywa się z kierunkiem Leningrad - Berlin.

Myślę, że gdzieś tutaj: https://www.google.pl/maps/place/Szczec ... 69f9b9fd7a" onclick="window.open(this.href);return false;
plater1.jpg
plater1.jpg (154.77 KiB) Viewed 5360 times
plater2.jpg
plater2.jpg (194.6 KiB) Viewed 5379 times
Robak
Posts: 68
Joined: 03 Jul 2011, 20:55

Re: Graf Zeppelin w Neustettin

Post by Robak »

A faktycznie zgadza się. Trochę za blisko podjechałem;)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Graf Zeppelin w Neustettin

Post by bronx »

Pojawiła się fotka Zeppelina nad Szczecinkiem, co prawda już znana ale ta w lepszej jakości. Widać, że to była jakaś seria tych fotek robiona chyba przez tego samego autora, bo napis na zdjęciu pisany tym samym charakterem pisma co wcześniejsza fotografia Zeppelina sfotografowanego z ul. E. Plater.
zeppelin.jpg
zeppelin.jpg (76.46 KiB) Viewed 4561 times
Post Reply