Pocztówka z Neustettin

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Pocztówka z Neustettin

Post by Mario »

żarty żartami, ale polać trzeba - Wasze zdrowie :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Pocztówka z Neustettin

Post by bronx »

albinos wrote:oczywiście ta fotka to taki przedswiąteczny żarcik :)
Wprawne oko pasjonatów historii miasta od razu zauważy ... pewien drobiazg
Kolega raczył dorysować dodatkowe okienka w ratuszowej wieży, a koledze Mario się wydaje, że okowita za mocna i mu się w oczętach dwoi.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Pocztówka z Neustettin

Post by Drahim »

albinos wrote: Wprawne oko pasjonatów historii miasta od razu zauważy ... pewien drobiazg
Albinos
Drobiazg... np. filar podtrzymujący piętro w narożnej kamienicy jest wykonany z drewna....
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Pocztówka z Neustettin

Post by Stach »

albinos wrote:witam wyjadaczy , a co powiecie o tym zdjątku ? ktoś już widział coś takiego ?
Wy tu o ratuszu, ale zwróćcie uwagę na domek po prawej stronie. Kłania się krzywy domek z sopockiego Monciaka: tyle że Szczcinek był pierwszy, a pomysł zaczerpnięto od nas.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Pocztówka z Neustettin

Post by Drahim »

Drahim wrote:
albinos wrote: Wprawne oko pasjonatów historii miasta od razu zauważy ... pewien drobiazg
Albinos
Drobiazg... np. filar podtrzymujący piętro w narożnej kamienicy jest wykonany z drewna....
Wydaje się to jako taki sobie żart, ale od lat mam przeświadczenie z dzieciństwa, że filar był drewniany na zewnątrz, a wewnątrz była stalowa rura. Część drewniana kończyła się tuż nad ziemią.
Nie wiem może mi się to śniło, może ktoś pamięta ten filar "podłej knajpy choć przy rynku", a może jest fotka ze zbliżeniem podpory?
Post Reply