Zobaczcie, jaki zaszczyt "kopnął" naszego bossa -

Post Reply
User avatar
jarekpi
Posts: 124
Joined: 12 Apr 2005, 23:55
Location: Szczecinek/Neustettin

Zobaczcie, jaki zaszczyt "kopnął" naszego bossa -

Post by jarekpi »

Dwa tygodnie temu (chciałem napisać o tym wcześniej, ale jakoś nie miałem czasu) ukazał się w Niemczech nowy numer "Mein Neustettiner Land", periodyku wydawanego przez Heimatkreisausschuss Neustettin (dosłownie: Komisję Ziem Ojczystych Powiatu Szczecinek) ale ja w tłumaczeniu znaczeniowym bardziej nazwałbym to "Stowarzyszeniem Dawnych Mieszkańców Ziemi Szczecineckiej".
Otóż w niniejszym wydaniu są wydrukowane fragmenty trzech listów z Polski do tejże redakcji. Jeden oficjalny burmistrza J. Hardie-Douglasa o obecnych i byłych mieszkańcach Szczecinka, drugi półoficjalny W.Suchowiejki o Uniwersytecie III Wieku działającym przy STO
i trzeci, najważniejszy (!) list Bronksa - "naszego bossa" do dawnych mieszkańców Szczecinka z Niemiec (do obejrzenia poniżej).
A co on tam napisał, to najlepiej niech sam wszystkim powie...
Dodam tylko, że dr Siegfried Raddatz z Kolonii, przewodniczący tego stowarzyszenia, określił to jako:
"...Zaiste rozpoczyna się nowy, bardzo pozytywny rozdział w naszych obustronnych stosunkach..." [polsko-niem.-dop. aut.]

W tym miejscu pozwolę sobie zacytować słowa GIZIA, które kiedyś na łamach forum skierował do Bronksa:
"...ale należy Ci się to za sprawy,które robisz dla naszego gródka..."
Od siebie dodam, Łukasz, że bardziej Ci się to należy, anieżeli tym dwóm delikwentom, których wydrukowano razem z Tobą.
Pozdrawiam
meinneustettinerland1fm1.jpg
meinneustettinerland1fm1.jpg (75.29 KiB) Viewed 1835 times
meinneustettinerland2jp7.jpg
meinneustettinerland2jp7.jpg (174.11 KiB) Viewed 1113 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

ojej to faktycznie, zostaliśmy docenieni. nie zgadzam się że "zaszczyt kopnał" mnie ale nas wszystkich którzy tutaj przekazują tyle ciekawych informacji na forum, przy okazji wszystkim dziekuję.

To co zostało wydrukowane, to jest fragment listu który ukazał się na księdze gości na stronie HKA neustettin.de. W liście była opisana nasza działalność, co można znaleść na portalu oraz zachęta do przesyłania swoich wspomnień przez dawnych mieszkańców. Wydrukowany został z tego co widze fragment mówiący głównie o tym czym się interesujemy oraz że w polsce obecnie jest duże zainteresowanie niemiecką historią Pomorza.

Największa dolina z punktu widzenia administratora, że na początku napisane jest że Portal szczecinek.org jest dostępny pod adresem szczecinek.de oraz szczecinek.pl tymczasem to żaden z naszych adresów. Nasze adresy to oczywiście www.szczecinek.org oraz www.neustettin.pl . :( No i to jest straszna dolina mam nadzieje, że czytający zasugerują się adresem który jest w nazwie, ponieważ w liście nie zostały wydrukowane, moj mail oraz link do niemieckiej części naszego forum, które się tamk znajdowały i wrazie gdyby ktoś się naszą działanością zainteresował nie ma kontaktu.
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Ciekawe kto to zaprzepascił?
Szczecinek
Post Reply