Można coś ciekawego zrobić - druga seria Misja Gryf.

User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Można coś ciekawego zrobić - druga seria Misja Gryf.

Post by bronx »

Rodacy, forumowicze.

Dostałem propozycje wzięcia udziału w dosyć ciekawym przedsiewzięciu. Ponieważ nie wszystko jeszcze jest dopięte na ostatni guzik o tym dokładnie co to będzie w terminie późniejszym.

Zadanie.
Należałało by pokazać jakieś ciekawe obiekty militarne, ale historyczne w Szczecinku i okolicy, raczej bez Bornego ale to jeszcze się dowiem. Głównie chodzi o szczecinecki odcinek Wału Pomorskiego. Trzeba by przedstawić jakieś wyjątkowo ciekawe obiekt/obiekty opowiedzieć o ich historii, przeznaczeniu, może jakieś anegdoty itp.
Głownie chodzi o militaria jednak jeżeli ktoś zna jakieś bardzo wyjątkowe i interesujące zabytki techniki z okolicy miasta to również może być.

W skrócie, przyjeżdża do nas ktoś i trzeba mu pokazać najeciekawsze obiekty i mu o nich opowiedzieć żeby się czegoś dowiedział i zainteresował tym innych. Pokazujemy obiekt, mówimy o historii, o ciekawostkach, ale też zadajemy pytanie co dalej i pokazujemy w jakim jest stanie.

Licze tu szczególnie na Waldka, Gizia, Gregora i Łukasza. Ale inne ukryte talenty też mile widziane.

To jak towarzysze? Pomożecie?
Last edited by bronx on 17 Apr 2007, 19:34, edited 1 time in total.
User avatar
fravashi
Posts: 396
Joined: 20 Mar 2007, 18:33

Post by fravashi »

NIE
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

widze że musze troche rozjaśnić bo jakoś entuzjazm mizerny.

Dostałem propozycję od Darka Baranika z TVP Szczecin aby pomóc w realizacji odcinka/odcinków nowej serii Misji Gryf. Reszta zasad tak jak wyżej, myślę że może to być ciekawe doświadczenie.

Pisałem w taki zakamuflowany sposób ponieważ czy dojdzie do produkcji drugiej serii Misji Gryf, jeszcze nie wiadomo, trwają przygotowania, nie chciałbym aby ktoś mi zarzucił że naobiecywałem wystapienie w TV i nic z tego nie wyszło, ale może warto się zasatanowić co by było warto pokazać jakby przyszło nam zrobić taki program.

Fravashi nie chce wystąpić w telewizji i opowiedzieć o militariach Szczecineckich, ok jej prawo, ale może ktoś jest chętny i ma coś do powiedzienia?
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Grupa Warowna na górze Śmiadowskiej, magazyny w Podborsku,
Szczecinek
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Wszystkie bunkry w okolicy Szczecinka, od Wielimia po Wilczkowo.
Szczecinek
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

góra śmiadowska była w zeszłej serii włacznie z Bornem.
KrzysztofII wrote:Wszystkie bunkry w okolicy Szczecinka, od Wielimia po Wilczkowo.
wszystkie znaczy żaden, konkretnie proszę, co ciekawego, dla widza, osoby nie będącej w temacie.
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Bunkry B-WERK, są duże, mają dużo pomieszczeń.
Szczecinek
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

B-Werk wschodni i zachodni, różnią się między sobą układme pomieszczeń. O Podborsku coś poszukam tylko to ok 30 km na płn od Szczecnika 8)
Szczecinek
Waldek

Post by Waldek »

To o czym Ci mówiłem to naprawde jest ciekawe tylko trzeba pokazać schematy dla porównań.
User avatar
fravashi
Posts: 396
Joined: 20 Mar 2007, 18:33

Post by fravashi »

No nie wiem jak sobie poradzicie bez takiego specjalisty do spraw bunkrów jak ja
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Jak Waldek mówi o B-werkach, to schematy mam zapisane juz dość dawno, schematy znalazłem poprzez link zamieszczony na tym forum i pewnie wszyscy je znają :wink: .


Oto B-WERKi, czyli niemieckie bunkry klasy B
-wschodni, czyli ten przy wiadukcie
Image
-zachodni, znany kazdemu dzieciakowi
Image

Image
Szczecinek
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Czy białoborskie bunkry też wchodzą w rachubę, czy to jednak jest już zbyt daleko od Szczecinka? Dom-bunkier w centrum miasta, stojący na rozjeździe dróg na Poznań i Koszalin mógłby być wdzięcznym tematem, a bunkry w dawnym parku, w tym jeden z zachowaną żeliwną wieżą obserwacyjną, są bardzo "fotogeniczne" :).
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

mysle ze nie za daleko, moze byc tez odcinek o Białym Borze. Wybór miejsc należy do autora programu, my dajemy propozycje i to przedstawiamy, dlatego propozycja ok, prosze o wiecej.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Już na samym początku wiedziałem,że chodzi o misję,ale czekałem kiedy sam to napiszesz.Odnośnie osoby to proponowałbym Krzyśka Kucharskiego jeżeli nie chcesz odwalić chałtury.Oglądałem odcinki z Andrzejem Michalakiem z Bornego i choć znam człeka osobiście,to po obejrzeniu programów byłem rozczarowany,że akurat on był prowadzącym po Bornem.Znam wielu innych bardziej kompetentnych ludzi parających się historią Bornego i okolic.Nie chciałbym nikogo obrazić,ale niech takimi sprawami zajmną się profesjonaliści,a nie amatorzy.Rodzimej produkcji program szczecineckiej telewizji zachód,kiedyś wyemitowany niech bedzie tego przykładem.No amatorzy mogą oczywiście doradzić,zaproponować.Moja propozycja początek programu wizyta w muzeum,a później Krzysiek Kucharski.To tyle odemnie.Pozdro. 8)
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Myslę, że każdy poprze słówa Gizia :D
Szczecinek
Post Reply