Wystawa "Ze strychów Szczecinka"

gruntos

Wystawa "Ze strychów Szczecinka"

Post by gruntos »

Witam

Harcerze z 13 Czarnego Szczepu im."Zawiszy Czarnego" ze Szczecinka jako jeden z punktów planu pracy na 2007 rok mają za zadanie zorganizować wystawę historyczną. Wystawa nosi roboczy tytuł "Ze strychów Szczecinka" i byłaby jednym z elementów obchodów 1000 lecia miasta.
Na wystawie prezentowane byłyby eksponaty związane z historią ziemii szczecineckiej, szczególnie XIX i XX, ale te pozostające na codzień w prywatnych rękach kolekcjonerów i poszukiwaczy.
Jak szacowni forumowicze zapatrywaliby się na taką wystawę?
Guest

Post by Guest »

Oczywiscie podpisanie stosownych umów co do eksponatów aby zapewnić spokój ducha kolekcjonerów i zbieraczy to rzecz jasna
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

jezeli gosc jest na tyle ufny to niech pokaze swoja ,,twarz,, bo pod nazwą ,,gość,, niczego poważnego ów gość nie wnosi xD
Guest

Post by Guest »

to pisalem ja, gr. :D
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

super dowcip xD <spdłem z fotela na dywan a z dywanu na podłoge> xD
ja powaznie mówie jezeli ktos chce konkretnej i powaznej pomocy to sam niech bedzie konkretny i powazny ( w spisie uzytkowników nie ma ,,gr.,, wiec po co takie głupoty ) pewnie jestes z ZHP sam czynisz sobie obraz...
User avatar
gruntos
Posts: 101
Joined: 29 Dec 2006, 22:04

Post by gruntos »

Nie bardzo rozumiem w czym problem gdyż moim zdaniem fakt rejestracji bądź nie, nie ma zasadniczo znaczenia. Jak by ktoś chcial oszukać to rejestracja mu w tym nie przeszkodzi :) A co do pomysłu to jak najbardziej poważny

To tyle w kwestii rejestracji :)
"Wytrwałym Zwycięstwo"
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Inicjatywa bardzo ciekawa, osobiscie popieram, ale tak jak pisał słomek oczywiście potrzeba wiecej konkretów. Ze swojej strony jeżeli wszysto będzie jak należy oferuję pomoc w postaci medialnej tj. miesjce na portalu z informacja o tym przedsiewzięciu ew. moge powiesić jakaś stronę w subdomenie szczecinek.org lub neustettin.pl, eksponatów pare też by się znalazło jakieś pocztówki, gazeta czy też wieszak z przedwojennego sklepu.

PS. gr. jak się udał prezent?
User avatar
gruntos
Posts: 101
Joined: 29 Dec 2006, 22:04

Post by gruntos »

Dziekuje za odzew
subdomena sadze ze pomogla by w promocji; oczywiście będziemy rozmawiać z miastem ktore dotychczas przychylnym okiem spogladalo na nasze inicjatywy. Co do terminu to planujemy wiosnę-kwiecien maj,miejsce to klub zapewne Drzewiarz, kwestia dogrania dokładnych dat.



A prezent udał się i to jak! wielkie dzieki raz jeszcze:)
"Wytrwałym Zwycięstwo"
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

jetzt es ist klar! xD
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

nu ja bym tez cosik dozucił ale za daleko :(
User avatar
gruntos
Posts: 101
Joined: 29 Dec 2006, 22:04

Post by gruntos »

Witam
jestem po rozmowie z proboszczem parafii NMP w sprawie lokalizacji wystawy. Ksiądz proboszcz zadeklarował wstępnie, że mógłby zaoferować piwnice pod kościołem na miejsce wystawy, lub obszar poddasza, jeśli do wiosny zdążą uporać się z remontem. Ale moim zdaniem teren podziemi kościoła może być interesujący. Jak będe w lutym w Szczecinku to wybiorę się tam celem konkretniejszych rozmów i wyrobienia poglądu nt. sali.

pozdrawiam gr.
"Wytrwałym Zwycięstwo"
User avatar
gruntos
Posts: 101
Joined: 29 Dec 2006, 22:04

Post by gruntos »

Witam wszystkich Forumowiczów

Kolejne informacje nt. wystawy

Obecnie jest czas składania wniosków o granty i jedno ze środowisk harcerskich takowy przygotowuje z prośbą o dofinansowanie wystawy. Jest pomysł na kupienie płyt kronoart z nadrukami ze starych pocztówek i zdjęć z obchodów 600 lecia miasta. tablice te stanowiłyby dekoracje wystawy a po niej miasto mogłoby je ustawić na placu Wolności itp.
Zasadnicze pytanie to to, czy ktoś z forumowiczów posiada takowe i mógłby je w postaci elektronicznej użyczyć do obróbki?
Kolejna ważna kwestia to ... eksponaty. Nie ma sensu składać wniosku licząc tylko na aktywność mieszkańców, potrzeba by było chociaż kilkunastu"pewniaków" na eksponaty żeby był powód ubiegania się o dofinansowanie projektu.

pozdrawiam
"Wytrwałym Zwycięstwo"
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Post by LUCEK »

gr. wrote: kupienie płyt kronoart z nadrukami ze starych pocztówek i zdjęć z obchodów 600 lecia miasta. tablice te stanowiłyby dekoracje wystawy a po niej miasto mogłoby je ustawić na placu Wolności itp.
Można jaśniej. Co to są płyty "kronoart"? Moim zdaniem to pan JHD powinien dołożyć kasy i Wam pomóc! Bo wyjdzie na to że za Wasze pieniądze Krono ze swoimi płytami - jak znam życie to widoki tam prezentowane będą tłem dla logo krono, zrobi sobie reklamę, i całe obchody 600 lecia miasta upłyną pod hasłem - Krono dla Szczecinka na 600 lecie (bez dopisku za Wasze pieniądze) :lol:
Waldek

Post by Waldek »

Oświećcie mnie albo ja jestem głupi albo nie doinformowany.
To jaką teraz będziemy obchodzić rocznicę - 600 lecie czy 700 lecie ????????? :cry: :cry:
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Post by LUCEK »

Waldek wrote:Oświećcie mnie albo ja jestem głupi albo nie doinformowany.
To jaką teraz będziemy obchodzić rocznicę - 600 lecie czy 700 lecie ????????? :cry: :cry:
Hmmmmmmm, jaka bedziemy obchodzić? Jak wiadomo 700 lecia, ale w poscie jest "ze starych pocztówek i zdjęć z obchodów 600 lecia miasta" czyli:
widoki ze starych pocztówek i obchodów 600 lecia czyli tego które było :lol:
Post Reply