spotkanie

User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Właściwie to zgadzam się z Łukaszem, bo toco on napisał jest jakby naszym wspólym przymyśleniem z rozmowy jaką odbylyśmy na gg.

Chciałbym zaznaczyć że specjalnych pretensji nie mam tu do nikogo, wyszło jak wyszło i troche jest tu też mojej winy, na przyszłość trzeba bardziej przemyśleć jaki ma być nasz "wizerunek medialny". Nastepnym razem może bedzie lepiej.

Nie chce żeby ktoś tym tematem został dotknięty, myśle za to, że jest on dobrą okazją żeby przedyskutować jaki ma forum mieć wizerunek, jak się pokazać na przyszłość, jak "zwerbować" nowych użytkowników którzy nie będą tylko pytać "gdzie kopać...".
Waldek

Post by Waldek »

Witam
Nie będe się opierał na mądrościach innych lecz na własnym doświadczeniu, a chodzi mi o zarzuty.
Tu na forum nie raz dawałem przykład że tajemnica to przyczynek do poszukiwania w książkach, wywiady wśrud ludzi, a poszukiwania w terenie to preludium. Jeśli znajdziemy to co poszukujemy to już pełna satysfakcja. " Konia z rzędem,, temu kto wciśnie młodzieży suche fakty. Oto przykład z mojego życia, mam kubek z I WŚ gdzie jest wygrawerowane imie i nazwisko mojego dziadka oraz data rozpoczęcia i zakończenia wojny a także godło. Na dodatek z tym kubkiem wiąże się legenda rodziny. Ten kubek się zachował, natomiast Hebrajskie książki oprawione w skórę i pozłacane zostały osobiście przeze mnie spalone. Byłem małolatem i nie znałem wartości historycznej, w tym czasie co żydowskie lub niemieckie to wiązało się z kłopotami.

Moim podstawowym mottem jest poznawanie historii i odkrywanie tajemnic oraz dokumentacja, nie piszę w tym forum aby się chwalić.
Tylko dzielić się wiadomościami, zadawać pytania i czekać na Wasze odpowiedzi.
To co pokazuję nie jest tylko moim dorobkiem ale kilku ludzi, czy to co widzicie zostało zniszczone?
Pytam się gdzie znalazła się OKARYNA, czy te śmieci co żeśmy znaleźli znalazłby jakiś archeolog?
Poszukiwania pobudzają do poznawania historii, chemii, archeologii, oraz wielu innych dziedzin.
Jeśli chodzi o reportarze z TV Zachód to jeszcze ich nie oglądałem, jadnak mogę już powiedzieć, że odpowiadałem tylko na pytania na które nie byłem przygotowany. Nie było moim zamiarem reklamowaś czego innego niż Szczecinecki portal histotyczny, a poruszony temat był pytaniami telewizji.
Łukasz jeśli mi coś zarzucasz to pokarz swoje osiągnięcia, bo łatwiej krytykować niczego sobą nie przedstawiając. ( mam na myśli Jadwiżyn)

Przepraszam jeśli kogoś obraziłem, Jeśli Wam się nie podoba mój wkład do tego forum mogę być tylko obserwatorem.
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Ja ci Waldek nic nie zarzucam, tylko nie podoba ci się to co pokazała TV Zachód. A ty odpowiadałeś na pytania bez przygotowania, stąd może drobne pomyłki. Wiadomo, że każdy ma prawo do pomyłki, ja tylko przy okazji wskazałem drobne twoje potknięcia. Jak ja się pomylę nie mam nic przeciwko jak ktoś mnie poprawi.

Ja Waldek nie mam nic do twojego kopania i dobrze cię rozumiem. Przecież wiesz :), że i mnie się zdarzyło kopać nie raz, ale niestety są takie podłe czasy, że pewne środowiska nie cierpią poszukiwaczy (wiem troche na ten temat z racji, że jestem moderatorem na dużym polskim portalu o historii i poszukiwaniach ) i nie jest to całkiem legalne więc pokazywanie nas w TV w tym świetle nie było dobre i wcale nie służy forum. To wina TV, że twoja dobra wola pokazania czegoś telewidzom została wykorzystana w trochę niewłaściwy sposób. Ciebie nie winię.

Co do osiągnięć to tylko powiem, że taki już (dziwny) jestem, że raczej nie przepadam za chwaleniem się własnymi osiągnięciami jeżeli takie mam.
Co do Jadwiżnyna to nie bardzo rozumiem o co chodzi, ale jeżeli masz na myśli moje posty to nie wiem co widzisz złego w tym, że zauważyłem jakieś błędy i poprawiłem je. W końcu o to przecież chodzi na forum. A np. złe zaznaczenie pólnocy na mapie, może bardzo utrudnić zainteresowanym osobom dotarcie w takie miejsce i zwiedzenie go, więc myśle że to istotny błąd, który wypadało poprawić.
Mako

Post by Mako »

pozdrawiam wszystkich, ale jedno chce wam powiedziec
"Zla reklama to dobra reklama".

I z tego co sie orientuje, to TV Zachod nie stawia zadnych ograniczen czlonkom portalu historycznego, wiec moze pokazywac sie w eterze kazdy, kto uwaza, ze ma cos do powiedzenia. Waldek mial ochote opowiedziec o swojej pasji, nie widze powodu, by dzielic "wlos na czworo". [Lukasz zapraszam prze oko kamery.]

A chyba jasne bylo, ze w grupie sympatykow portalu historycznego znajduja sie osoby o wielu zainteresowaniach.
Chodzilo o zaprezentowanie portalu - a jezeli material byl "kontrowersyjny" to tym lepiej - spowoduje, ze przyszli zainteresowani udzialem w tym przedsiewzieciu najpierw odwiedza witryne w internecie i zobacza co to wlasciwie jest.

Inna kwestia to taka: mam wrazenie, ze ktos nie lubi tzw. poszukiwaczy. [takie moje spostrzezenia] Jednak... nie bede rozwijal tego tematu, szkoda "wywolywac" ..... z lasu.

Panowie "kamyczek" zostal rzucony, a co dalej? Antena telewizyjna jest dostepna. Czas pokarze, co bedzie. [chyba, ze ktos sie "zrazi" i sie pogniewa na kogos - tylko po co]

pozdrawiam
Mako.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

Bronx, jak możesz to wyslij mi mailem nr telefonu do Ciebie, jak będziesz w Szczecinkowie, to chciałbym się z Tobą na chwilę spotkać
Pozdrawiam
bar

Post by bar »

I ja dorzuce coś od siebie. Zawaliłem sprawę jezeli chodzi o publikację w Kurierze Szczecińskim. Materiał - zamieszczony ponizej był opublikowany dopiero w ostatnim tygodniu sierpnia. To wina urlopów i nie tylko. Materiłą radiowy - zdecydowanie krótszy - około 4 minut poszedł w lipcu w audycji historycznej.
Pozdrawiam (bar)
Szczecinecki Portal Historyczny
Łączy ich historia
SZCZECINEK. Od pewnego czasu w Internecie pod adresem www.szczecinek.org znajduje się Szczecinecki Portal Historyczny. Portal jest redagowany przez mieszkańca... Szczecina Łukasza Chmielewskiego.
- Mieszkam i pracuję w Szczecinie, ale ze Szczecinkiem łączą mnie wspomnienia, gdyż tam się urodziłem i przez kilkanaście lat mieszkałem – mówi Łukasz Chmielewski, występujący w intenetowym forum w portalu pod pseudonimem Bronx. – Szperam po Internecie i zauważyłem brak informacji o Szczecinku. Naprawiłem ten błąd i stworzyłem Szczecinecki Portal Historyczny. Jest wprawdzie oficjalna strona miejska, jest strona Muzeum Regionalnego, ale tam nie znalazłem informacji dotyczącej historii zarówno tej odległej jak i współczesnej.
Portal umożliwia wymianę informacji przez miłośników historii Szczecinka na specjalnym forum. Do tej pory użytkownicy forum nie znali się, nie mieli okazji się poznać. Z inicjatywy Bronxa doszło do takiego spotkania. Przyszli ludzie młodzi i trochę starsi.
- Cieszę się, że nareszcie możemy się spotkać i porozmawiać na interesujące nas tematy – mówił Waldemar Raczkowiak, pseudonim Waldek. – Łączy na wspólna pasja – historia miasta, w którym mieszkamy.
Waldek marzy o penetracji pobojowiska w pobliżu Szczecinka z czasów wojny polsko – szwedzkiej w 1627 roku. W czasie bitwy wojsko polskie dowodzone przez hetmana Koniecpolskiego rozgromiło Szwedów.
- Z pewnością ziemia na pobojowisku kryje wiele pamiątek – twierdzi Waldek. – Muszę znaleźć jeszcze kilku chętnych do penetracji i rozpoczniemy poszukiwania.
Każdy z miłośników historii interesuje się bardziej jakimś określonym tematem lub wycinkiem czasowym.
- Trudno jest dogłębnie poznać całą historię – mówił Łukasz Domke. – Ja zgłębiam wszystko, co działo się w XX wieku. Docieranie do prawdy wcale nie jest łatwe, ale bardzo fascynujące.
W czasie pierwszego spotkania głównym bohaterem był Bronx. To za jego sprawą miłośnicy historii mogli się poznać. Teraz będzie czas spotkań w grupach zainteresowań, a także spotkania sesyjne.
- Nie tworzymy Stowarzyszenia – zastrzega się Bronx. – Jesteśmy skupieni wokół Szczecineckiego Portalu Historycznego, który dzięki takim szaleńcom może się rozwijać.
Bronx nie ukrywa, że tworząc Portal wzorował się na szczecińskim portalu www.sedina.pl.
- Jestem w kolegium redakcyjnym tego portalu, historia Szczecina tez jest mi bliska – twierdzi Bronx. – Chciałbym, by oba miasta, które – wbrew pozorom, mają wiele wspólnych akcentów historycznych, doczekały się dokładnych opracowań historycznych.
Szczecinecki Portal Historyczny oprócz forum zawiera kilka interesujących działów. Jest historia herbu, zarys dziejów miasta, opis niektórych obiektów, a także ciekawostki. W galerii umieszczono bardzo bogaty zbiór starych widoków Szczecinka. Teraz, po spotkaniu, Portal ma szansę być jeszcze ciekawszym, gdyż każdy z miłośników historii będzie mógł go wzbogacać o nowe zdjęcia, a także dzielić się swoimi ustaleniami i spostrzeżeniami dotyczącymi dziejów miasta. (bar)
Post Reply