Aktualizacja galerii PRL.

User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Aktualizacja galerii PRL.

Post by bronx »

Przed chwila weszły do galerii 131 niesamowitych zdjęć autorstwa Kajetana Wlazło, przedstawiających Szczecinek w latach 1978 - 1980. Fotografie znajdują się w galerii, w działach Szczecinek w czasach PRL > Pozostałe. > Szczecinek w latach 1978-1980 bezpośredni link do albumu:

http://www.szczecinek.org/galeria/thumb ... ?album=220

Część z tych zdjęć jest już znana, była prezentowana na forum najczęściej przez Stacha, część jest nowa, większość jest niezwykle interesująca.

Prosiłbym aby przy okazji oglądania każdy zwrócił uwage na opisy, czy nie ma w nich literówek lub błędów merytorycznych. Jest troche podpisów ze znakami zapytania, najczęściej są to widoki podwórek ale nie tylko. I to jest zadanie dla całego forum, żeby dojść gdzie były te zdjęcia robione, bo nietstety w tych przypadkach nic mi do głowy nie przychodziło.

Chciałem podziekować panu Kajetanowi Wlazło za udostępnienie swoich zdjęć Szczecineckiemu Portalowi Historycznemu Szczecinek.org.
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Cześć

Post by dzaro »

Bardzo fajne zdjątka...poza tym udało mi się zidentyfikować kilka fotek nierozpoznanych i tak:(pliki) zdjęcia nr. 28, 29 to zabudowa i podwórko przy ul Żukowa/Kamiennej (dziś jest tam sklep żabka). Zdjecię nr 90 to faktycznie zaplecze, podwórko przy Żukowa/ Kamiennej,( praktycznie wcale się nie zmieniło).
A zdjęcie nr. 91 przedstawia faktycznie w tle bloki z ul. kamiennej w kierunku SP-3, a samo zdjecię było zrobione na podwórku przy Kamiennej ( te budynki zostały wyburzone na pocz. lat 90-tych ( na przeciwko bloku na Kamiennej) do dziś nic tam nie wybudowano.
User avatar
Brochwicz
Posts: 52
Joined: 23 Oct 2007, 14:26
Location: Szczecinek

Post by Brochwicz »

ja na razie mogę pomóc tylko ze zdjęciem nr 119- wejście do parku przy kanale, który idzie wzdłuż ulicy Derdowskiego (skrzyżowanie Derdowskiego z Kościuszki). Z resztą nie pomogę bo mi strona zablokowała dostęp do galerii :?:
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Cześć

Post by bronx »

dzaro wrote:Bardzo fajne zdjątka...poza tym udało mi się zidentyfikować kilka fotek nierozpoznanych i tak:(pliki) zdjęcia nr. 28, 29 to zabudowa i podwórko przy ul Żukowa/Kamiennej (dziś jest tam sklep żabka). .
Masz rację, teraz to widze doskonale, że też nie mogłem sobie przypomnieć w końcu to moje tereny :)

oprócz wspomnień można przedsawić konkretne dowody na to, że jest właśnie to miejsce:

Image

Image

a tak ten budynek wyglądał od frontu, pamiętam jak kiedyś znajdował się tam zakład szewca

Image

Tutaj na zdjęciu już w bardzo złym stanie w latach 90tych opustoszały, doskonały przykład, że nawet z mocno zdewastowanego budynku można zrobić elegancki budynek i nie trzeba zaraz wyburzać. Ile by można było zachować budynków ze ścisłego śródmieścia gdyby tak pochopnie nie wyburzano tylko remontowano.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Brochwicz wrote:ja na razie mogę pomóc tylko ze zdjęciem nr 119- wejście do parku przy kanale, który idzie wzdłuż ulicy Derdowskiego (skrzyżowanie Derdowskiego z Kościuszki). Z resztą nie pomogę bo mi strona zablokowała dostęp do galerii :?:
Hmm, mi galeria działa poprawnie, żadnych ograniczeń w dostępie do galerii nie ma. Moze to jakiś chwilowy problem lokalny?
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Popraw please tytuł galerii, bo zdjęcia wychodzą poza rok 1980 (np. witryna ze zjazdem KPZR z 1981).
mcselon
Posts: 142
Joined: 27 Feb 2007, 22:02
Location: Szczecinek

Post by mcselon »

Eleganckie foty.

Wuja Bronx.

Popraw literówki w 89 i 99 - szczególnie w 89 razi w oczy.

Pozdro
User avatar
Brochwicz
Posts: 52
Joined: 23 Oct 2007, 14:26
Location: Szczecinek

Post by Brochwicz »

bronx wrote:
Brochwicz wrote:ja na razie mogę pomóc tylko ze zdjęciem nr 119- wejście do parku przy kanale, który idzie wzdłuż ulicy Derdowskiego (skrzyżowanie Derdowskiego z Kościuszki). Z resztą nie pomogę bo mi strona zablokowała dostęp do galerii :?:
Hmm, mi galeria działa poprawnie, żadnych ograniczeń w dostępie do galerii nie ma. Moze to jakiś chwilowy problem lokalny?
zgadza się. Ja po prostu zapomniałem hasła i po kilku próbach się blokuje ;P
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Czy zamieściłeś wszystkie zdjęcia z teki KW? Nie mogę znaleźć kilku, które mi zapadły w pamięć.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Zamiescilem wszystkie, które mi przekazał KW, ale jak porównywałem te które mi wysłał z tymi które np. pokazywałeś na forum to znalazłem chyba z sześć brakujących. Wiem, że zapisywałeś jego foty z NK na swoim kompie, jak może porównaj jakich jeszcze brakuje i podeślij do uzupełnienia.
User avatar
Brochwicz
Posts: 52
Joined: 23 Oct 2007, 14:26
Location: Szczecinek

Post by Brochwicz »

i jeszcze zdjecie 26 to chyba podwórka kamienic przy Wyszyńskiego na przeciwko kina Przyjaźń (jedna jest bardzo charakterystyczna-ta najwyższa), a zdjecie 23 przedstawia widok z podwórka kamienicy przy Junackiej na nowo-wybudowany przed nią blok...chyba :)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Z tą Junacką to nie głupi pomysł bo tam właśnie stoi taki "ceglany" blok.
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Zdjęcie numer 6: Lepiej napisać "wypływ rzeki Niezdobnej z jeziora Trzesiecko". Nie ma chyba czegoś takiego jak ujście jeziora do rzeki :).
Waldek

Post by Waldek »

fotka 15 zmień bo wulkanizacja była głębiej.

Image

Ponoć już tam jest pusty plac.
Waldek

Post by Waldek »

Fotka 86 to oficyna z tyłu Boch. Warszawy, a ta brama wychodziła na wprost nie istniejącego Sputnika.
Post Reply