apel Muzeum w Szczecinku

Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

apel Muzeum w Szczecinku

Post by Mario »

Dyrektor Muzeum Regionalnego w Szczecinku – Jerzy Dudź zwraca się z prośbą do mieszkańców miasta i powiatu szczecineckiego o pomoc w organizacji nowej wystawy czasowej- „Szczecinek - mój nowy dom” planowanej w terminie 03 wrzesień – 31 październik 2008 r.
Będzie ona poświęcona historii miasta do 1956 roku, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszych lat powojennych. W zamiarze organizatorów jest ukazanie nie tylko miejsc i widoków miasta z tego czasu, ale przede wszystkim wydarzeń i przedstawienie losów ludzi, którzy po zakończeniu II wojny światowej musieli, bądź wybrali Szczecinek jako miejsce swojego osiedlenia. Zatem uprzejmie prosimy o wypożyczenie na czas trwania wystawy: wszelkich przedmiotów materialnych, także opisanych /w miarę możliwości/ fotografii i dokumentów, które wiążą się z tą tematyką.
Użyczone dobra zostaną przyjęte protokółem i zwrócone po zakończeniu ekspozycji, w terminie do końca listopada 2008 roku.
Wszelkie przedmioty, opinie i uwagi proszę zgłaszać do kuratora wystawy - Pani Jadwigi Kowalczyk-Kontowskiej – nr tel. 094 37 409-77

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.
Jerzy Dudź
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

ej członkowie portalu!!!
co sądzicie o idei wystawy i czy się uda ?
a może jakoś pomożemy ?
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Mario wrote:ej członkowie portalu!!!
co sądzicie o idei wystawy i czy się uda ?
a może jakoś pomożemy ?
A poprzednio jakos tak ladniej brzmialo:D :wink:

Wiesz czy mozna przesylac materialy poczta elektroniczna, bo wielu z nas mieszka daleko od Sz-ka, a chetnie by cos podrzucilo?

I moze jeszcze maila pani Kowalczyk-Kontowskiej
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

A ciekawe czy komuś z muzeum przyszło do głowy żeby się zarejestrować na forum szczecineckiego portalu historycznego i takowe pytanie tutaj wystosować? Co więcej, zwrócić się z prośbą do admina i użytkowników o możliwość użycia materiałów nagromadzonych na tych stronach?
Wybaczcie, takie mnie naszły nierealne przemyślenia...
Bahnhofstraße
Waldek

Post by Waldek »

I masz rację bo nas świetnie znają bo nie raz byłem z Giziem i żeśmy na ten temat rozmawiali, i i i i mają nas delikatnie gdzieś.
Więc uważam dopóki nie zwrócą się do nas nawet indywidualnie to ja przynajmniej mam ich gdzieś.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

dlatego ja czujny pies gończy piszę o apelu, Simone - pewnie nikt - ale to można naprawić i namówię chociaż P. Kustosz, maila tez znajdę, ogólny mail do muzeum to : muzeum@szczecinek.pl
stąd dostałem apel. Ziomie - wcześniej było lepiej :) no cóż za dużo tyskich książęcych było, ale dziękuje anonimowemu moderatorowi za zamianę - fajnie jest po spozyciu : )
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

Ja osobiscie jestem za współpracą z muzeum bo przecież to apel do mieszkańców Szczecinka a nimi przecież jesteśmy, kto wie może gdy każdy dokument, zdjęcie, czy list prócz nazwiska użyczającego bedzie sygnowane nazwą forum ...kto wie może to otworzy oczy dyrekcji muzeum....warto spróbować co wy na to?
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Chcę tylko powiadomić,że pani Jadwiga,jak i dyrektor muzeum otrzymali odemnie namiary na stronkę portalu.Swego czasu z panią kustosz przeglądaliśmy stronkę portalu i fakt była zdziwiona,że takowa istnieje.Pozdro. 8)
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

Rozumiem i zgadzam się ....ale że dziwi kogos fakt istnienia tej strony a szczególnie pracownika muzeum? istnienie jak istnienie, ale zawartość [ treść ] to powinno zadziwić pracowników muzeum regionalnego, nie starając się nikomu podlizywać ....w wielu a to wielu postach jest tyle materiałów na tą przygotowywaną wystawę że zajeły by ono spewnośćią sporo miejsca jak nie całość tej wystawy. POZDRAWIAM
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Nigdy nieustające poczucie wyższości "zawodowca" nad "amatorem". Parafrazując znany cytat Z Marcellusa Wallace'a:

"W dniu , w którym będziesz miał się zarejestrować na szczecinek.org Doodzz, poczujesz ukłucie z tyłu głowy. To twoja ambicja. Pierdol ją."
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Ta parafraza mnie na tyle rozbawiła że nie mam sumienia ją cenzurować :D

Jednocześnie prosiłbym wszystkich o wyluzowanie, nie rozkrecanie jakichś sztucznych konflików na linii portal muzeum.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Nikt nic nie rozkręca. Dla mnie dziwnym jest jedynie, że zarówno ludzie z Archiwum Państwowego jak i Muzeum Regionalnego nie wpadli do nas, chociażby żeby się przywitać. Łaczy nas ta sama pasja, chyba, że dla pracowników wspomnianych placówek zaczyna się ona o 8.00 a kończy o 16.00...
Bahnhofstraße
GIZIO

Post by GIZIO »

I tu zgadzam się w 100% 8)
Waldek

Post by Waldek »

Czemu mamy komuś włazić w D... i nabijać komuś punkty za friko skoro nas przez tyle lat miał gdzieś. Panowie nie róbmy z siebie idiotów i miejmy swój HONOR. Ten człowiek jest nastawiony na branie i to za darmo, nic w zamian nie dając nawet jakich kolwiek informacji
GIZIO

Post by GIZIO »

I to też muszę potwierdzić. 8)
Post Reply