Statystyki portalu Szczecinek.org

GIZIO

Post by GIZIO »

Daleko mi do Ciebie,ale gratuluję dobrej roboty. 8)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

ale temat można by poprawić ("Stastyki...")

a prosze Cie bardzo /bronx
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Statystyki portalu Szczecinek.org

Post by bronx »

27 lutego minął kolejny rok działalności portalu. Jest to dobra okazja do pewnych podsumowań, dlatego prezentuje zaktualizowane do lutego 2010 statystyki naszego serwera.

Na początek sprawa finansowania portalu. W tym temacie moje zdanie się nie zmieniło, czyli nie przewiduję żadnych składek na serwer czy domenę, nadal jestem przekonania że póki sytuacja materialna mi na to pozwala to moja rola. Jednak czuję się w obowiązku poinformować, że w tym roku funkcjonowanie portalu (serwer + domena) zasponsorował Jarosław Pietrzyk (jarekpi). Mimo, że jest to wbrew moim przekonaniom czemu wyraz dałem powyżej :) namawiał mnie żebym się na taki sponsoring zgodził. W tym miejscu chciałem mu za to oficjalnie w imieniu wszystkich użytkowników Szczecineckiego Portalu Historycznego Szczecinek.org podziękować.

Statystyki:

Zacznijmy chyba od najważniejszego wskaźnika czyli liczby wizyt. Niebieska krzywa pokazuje unikalnych gości czyli dany adres zliczany jest tylko raz na dobę, różowa krzywa to liczba wizyt ogółem każde wejście jest zliczane. Są to zebrane dane ze wszystkich 5 lat działalności od lutego 2005 do lutego 2010.
wizyty.jpg
wizyty.jpg (68.3 KiB) Viewed 1209 times
Kolejny wykres pokazuje ilość wykorzystanego transferu. Są tu wskazane miesięczne wartości wykorzystanego transferu zebrane na przestrzeni 5 lat działalności. Wielkość transferu wyrażona w Giga Bajtach.
transfer.jpg
transfer.jpg (40.02 KiB) Viewed 1205 times
Rozkład wizyt w ciągu doby. Wartości przedstawione na podstawie sumy wizyt w danych godzinach w styczniu i lutym 2010.
doba.jpg
doba.jpg (34.55 KiB) Viewed 1196 times
Rozkład wizyt w ciągu tygodnia. Wartości przedstawione na podstawie wizyt w styczniu i lutym 2010. Trudno tu doszukać się jakiejś zależności. Najbardziej ciekawym jest poniedziałek, gdzie w styczniu zanotowano jedna z mniejszych ilości wejść, tymczasem w lutym poniedziałki były oblegane. W przypadku tych danych trzeba by chyba brać pod uwagę większą ilość miesięcy żeby wyznaczyć jakiś trend.
tydzien.jpg
tydzien.jpg (41.81 KiB) Viewed 1205 times
Z jakich przeglądarek korzystają użytkownicy szczecinek.org. Znacznie spadła ilość wejść z IE. W porównaniu z poprzednimi statystykami dość znacznie, zwiększa się udział Fire Foxa no i pojawił się nowy rywal czyli google chrome.
przegladarki.jpg
przegladarki.jpg (27.79 KiB) Viewed 1193 times
Z jakich krajów wchodzą użytkownicy. Dane są zebrane na podstawie IP, także mają pewien margines błędu. Wchodząc np. przez amerykański serwer proxy, możemy być w Polsce a IP w tym wykresie zostanie zliczone do USA. Dość duża liczba wejść z USA też jest trochę zakłamana przez roboty sieciowe, np. Google czy Yahoo.
kraje.jpg
kraje.jpg (36.73 KiB) Viewed 1208 times
I ostatnie dane jakie przygotowałem to informacja z jakich wyszukiwarek najczęściej ludzie wchodzą na naszą stronę.
Tutaj niezmiennie króluje Google, razem z Google images, czyli wyszukiwaniem grafik google, jest to prawie 95% wejść.
wyszukiwarki.jpg
wyszukiwarki.jpg (27.73 KiB) Viewed 1211 times
Post Reply