Wymyślmy nazwę dla statku!! - dyskusja.

User avatar
Courtenay
Posts: 84
Joined: 26 Nov 2006, 21:44
Location: urodzony w Szczecinku

Post by Courtenay »

Bronx,tylko mnie na chwile tu nie bylo i juz sie namieszalo.
Dlaczego nie ma M/S Szczecinek w Twojej ankiecie ?
.........................byly przeciez glosy za ta nazwa :(
pozdrowionka 8)
W Kanadzie 30 cm.ryba juz sie wiaze z rekordami.
Poniewaz tak sie u nas mierzy ryby moj przyjacielu,to jest odleglosc pomiedzy oczami.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Też chciałem o to zapytać. :wink: Pozdro. 8)
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Courtenay wrote:Bronx,tylko mnie na chwile tu nie bylo i juz sie namieszalo.
Dlaczego nie ma M/S Szczecinek w Twojej ankiecie ?
.........................byly przeciez glosy za ta nazwa :(
pozdrowionka 8)
Z całą sympatią, ale nazwa dobra dla statków bądź okrętów, które pływają po morzach otwartych, inaczej mówiąc wodach międzynarodowych. Spotkać można było KMS Dresnau, ORP Warszawa, itp. Ale M/S Szczecinek w Szczecinku? :D
Nie dajmy się zwariować. :wink:
GIZIO

Post by GIZIO »

No może nie M/S,ale Szczecinek.Czemu nie?Bardziej brzmi swojsko niż Neusttetin.Pozdro. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Ale przecież nie ma w propozycjach Neustettin, więc cóż to za abstrakcyjny argument?

Nazwa Szczecinek i tak i tak trafi na statek, na Bayernie na rufie jest taki napis :)

Do ankiety weszły propozycje najczęściej wymieniane w dyskusji, Szczecinek taką nie był niestety.
Nazwa Szczecinek nie trafiła do ankiety ponieważ założenie było takie aby nazw było jak najmniej chciałem 3 a i tak trafio 4, może gdyby na naszym forum uczęszczało kilka setek albo tysięcy prawdziwie aktywnych uczestników to można by dać kilkanaście propozycji do ankiety, ale w naszej sytuacji nie ma sensu taka ankieta.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Dobra. Widzę,że Księżna Jadwiga,to nasza propozycja i niech tak zostanie.Amen. :wink: Pozdro. 8)
pioter
Posts: 65
Joined: 08 Oct 2007, 18:51

Post by pioter »

Wiecie co? Może nie będę oryginalny ale zabrali mi kino "Przyjaźń", rzeczkę Niezdobną, kilka ulic, może chociaż zostawić "Danusię"
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

z Przyjaźnią to faktycznie przegięcie. Niezdobna nie jest stracona, to że kilku naukowców w, za przeproszeniem Warszawie czy innym Poznaniu nazywa naszą rzeczkę inaczej o niczym nie świadczy. Za nazwą Danusia jakoś nie tęsknię, ale każdy ma prawo do swoich sentymentów, na pewno słuszniejsza jest Danusia niż Bayern.
User avatar
Courtenay
Posts: 84
Joined: 26 Nov 2006, 21:44
Location: urodzony w Szczecinku

Post by Courtenay »

Hello(czapka z glowy dla Simone)
Widze ze moja propozycja utonela :(
Glosuje wiec za .................. he he ,nie powiem
Pozdrowionka 8)
W Kanadzie 30 cm.ryba juz sie wiaze z rekordami.
Poniewaz tak sie u nas mierzy ryby moj przyjacielu,to jest odleglosc pomiedzy oczami.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

A tak na marginesie mojej propozycji:

czy w Sz-nku jest w ogóle jakaś ulica czy placyk Adama Giedrysa?
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

niestety nie,
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Dobra Giedrys swoją drogą,a co powiecie na pana Aleksandra Wołoszczana.Odkrywca pierwszych planet nienalężących do Układu Słonecznego.Podobno ma być patronem obchodów 700 lecia Szczecinka.Pozdro. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Wolszczan wielkim naukowcem jest, bez dwóch zdań. Ale powiedzmy sobie szczerze jaki on ma związek ze Szczecinkiem (poza miejscem urodzenia) i co dla miasta zrobił - nic. W notkach bioraficznych często okreslany jako Szczecinianin, bo w Szczecinku się tylko urodził a zajakiś czas jego rodzina wyprowadziła się do Szczecina, gdzie jego ojciec pracował na wyzszej uczelni. W świecie naukowym kojarzony bardziej jako Torunianin (studia i praca na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika) a w ogóle to człowiek globalny obywatel świata. Zrobić go patronem w sumie dobry pomysł znane nazwisko może np. przyciągnąć sponsorów i nadać większą range uroczystościom, ale żeby zaraz statek nazywać. Zresztą nie wiem na ile w dobrym tonie jest nazywać cokolwiek imionami osób żyjących, chociaż wiem że przykładów nie brakuje.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo


Bronx zero tematu. :twisted: :twisted: :twisted:Pozdro. 8)
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

"Adam Giedrys" jakos nie pasuje :?
Szczecinek
Post Reply