Wymyślmy nazwę dla statku!! - dyskusja.

User avatar
urodzony_białym
Posts: 115
Joined: 17 Dec 2006, 10:24
Location: całe życie Szczecinek
Contact:

Post by urodzony_białym »

Gizio - zwracam honor... Jest tak jak piszesz...
Stach :-) nie małpuj :D

Ty poczekaj... Lolek, to ta mała pipa była, co się za Bolkiem ciągała...
**************************************
Bóg mi powierzył honor Polaka...
Bogu go tylko oddam!
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

koledzy, nie nabijajcie niepotrzebnie liczników głupimi postami 8)
Księżna Jadwiga jest bardzo ładna, a może Jesiotr?
Szczecinek
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Ja popieram Szczecinek, Neustettin lub Pomorze, Pommern (te nazwy mi wpadły jeszcze przed pojawieniem się tych postów ).
Księżna Jadwiga też dobra. Moim zdaniem oba stateczki powinny mieć jakieś powiązane ze sobą nazwy, więc najlepiej byłoby przemianować Bayern, aby było większe pole manewru :). Wtedy pasowałoby (Lech i Jarosław) :lol:
Inne propozycje: Trzesiecko, Gwda, morena, pojezierze, Warcisław IV, Danusia ;)
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Neustetin i Pommeren to raczej nazwy niemieckiego pochodzenia, a jestesmy w polsce :)
Szczecinek
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

ja tam jestem na Pomorzu :P

widze że jakiś pogląd na nazwe się wykrystalizował, zaraz przygotuję stosowną ankietę i będziem wybierać :) ciszy przedwyborczej ogłaszać nie będę :)
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Łukasz wrote: więc najlepiej byłoby przemianować Bayern
Nie no, Bayern to porazka, nie rozumiem czemu w Miescie trzymaja sie tej nazwy. Wprawdzie ona funkcjonuje, ale gdyby przyjac taki tok myslenia, to Dar Pomorza powinien do dzisiaj nazywac sie Prinzess Eitel Friedrich lub Colbert :?
S. Batory nazywal sie kiedys Maasdam IV i zmiany tez chyba nie zrobiono ze wzgledu na skojarzenia z holenderskim serem :)
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Dobra Simone przyjąłem do wiadomości,ale fakt nie bierz za bardzo do bani.Wyraźnie postawiłem uśmieszki i chyba dalej tłumaczyć nie muszę.Jak chcecie się bawić w ostrzeżenia,to proszę bardzo.Jestem do dyspozycji,to co trzy ostrzeżenia i ban dla Giźia. :twisted: :twisted:.Pozdro. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

systemu ostrzeniezeń tutaj nie ma i raczej nie bedzie, bo jego skutecznosc jest mała, banować też raczej nie mam zamiaru, poprostu będe wycinał wszystko to co nie mieści się w ramach merytorycznej dyskusji.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Trochę realizmu:

IMHO tak na 95 % nazwy nawiązujące do niemieckiej przeszłości Szczecinka nie przejdą w Ratuszu. Nie dziwię się zresztą, gdyż nazwa taka nie powinna wzbudzać politycznych kontrowersji wśród mieszkańców. Podziały są ostre i każdy rozsądny człowiek będzie unikał otwierania kolejnych konfliktowych pól.
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Stach wrote:Trochę realizmu:

IMHO tak na 95 % nazwy nawiązujące do niemieckiej przeszłości Szczecinka nie przejdą w Ratuszu.
A Bayern jakoś przeszła :)
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

ale Bayern się jakoś ostał i nikt pikiety patriotycznej na kei nie odstawiał


ale generalnie się z Tobą zgadzam, dlatego jak możesz zobaczyć w ankiecie są polskie nazwy, jedynie Pommern przemyciłem po kumotersku na zasadzie analogii do Bayern :) jednak mimo to, z myślą o tych realiach, swój głos oddałem na Księżną Jadwige.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

@Łukasz
"A Bayern jakoś przeszła"

Rozśmiesz nas próbą udowodnienia, jakoby nazwa "Bayern" rzeczywiście nawiązuje do niemieckiej przeszłości Szczecinka...

Pozdro :-)
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Stach chodziło mi ogólnie o jakiekolwiek niemieckie nazwy.
A wszystko co niemieckie niejako nawiązuje do niemieckiej przeszłości Szczecinka.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

@Łukasz
"wszystko co niemieckie niejako nawiązuje do niemieckiej przeszłości Szczecinka"

Na przykład jeżdżące po ulicach samochody marki volkswagen, audi czy inne bmw :-)
GIZIO

Post by GIZIO »

Kuźwa,ale cyrk...... :lol: :lol: :lol:
Post Reply